Najlepsze przytulanki dla dzieci

Przytulanki to nie tylko mięciutkie i puszyste misie, które można kupić w sklepie. Teraz wiele fajnych zabawek można kupić w Internecie i są to często wykonywane ręcznie pluszaki, które mają naprawdę różne kształty i są szyte z ciekawych materiałów. Kupując zabawki dla najmłodszych musimy wybierać je naprawdę uważnie i zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

Przytulanka dla niemowlaka powinna być bezpieczna

przytulanki dla niemowlątJaka powinna być pluszowa zabawka dla zwierząt? Przede wszystkim przytulanki dla niemowląt muszą być zrobione z bardzo przyjemnych w dotyku materiałów, tak by dziecko odczuwało komfort przy dotykaniu zabawki. Trzeba pamiętać o tym, że niemowlaki są bardzo delikatne. W szczególności ich skóra jest bardzo cienka, a więc nie powinna ona mieć kontaktu z szorstkimi powierzchniami. Jednakże to co jest najważniejsze to to by nie patrzeć tylko na wygląd maskotki, którą kupujemy. Oczywiście piękne misie w kolorowych ubrankach są urocze ale jeżeli np. na ubranku mają doszyte guziczki czy jakieś ozdóbki to mogą one być niebezpieczna dla dziecka. Małe elementy mogą przypadkowo odpaść, a dziecko może je połknąć. Dlatego tak ważne jest by wybierać takie zabawki, które są dostosowane do wieku naszej pociechy. Przytulanka powinna być też kolorowa by pobudzać wyobraźnie dziecka. Fajnie jakby była też w ciekawym kształcie.

Zabawek dziecięcych na rynku jest bardzo dużo, jednak nie wszystkie nadają się dla tych najmłodszych. Nawet zwykły pluszowy miś może okazać się niebezpieczny jeżeli posiada elementy, które dziecko może połknąć. Żadna przytulanka nie może być też wykonana jest z materiałów, które podrażniają skórę dziecka. Na szczęście wiele zabawek ma odpowiednie atesty i nie jest trudno znaleźć ładne i kolorowe pluszaki, które są odpowiednie dla najmłodszych.