Najpopularniejsze księgarnie – katolicka księgarnia w Krakowie

Wydaje się, że każdy książkoholik wszystkie swoje ulubione księgarnie oraz ich lokalizację posiada (jak to się potocznie mówi) „w małym paluszku”. Ze względu jednak na bardzo dużą konkurencję w tej branży praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe księgarnie, inne są zaś zamykane.

Księgarnia katolicka w dobrej lokalizacji

księgarnia katolickaCzęsto także w niektórych można spotkać bardziej korzystne dla klienta promocje – w zależności czy dana księgarnia jest tak zwaną sieciówką czy małym obiektem, który w zdecydowanej większości sam ustala poziom rabatu oraz okres promocji. W Krakowie (ale przecież nie tylko) bardzo często można spotkać różne ceny danej książki, w zależności od tego do której księgarni się akurat wybierzemy. Popularność danej księgarni zależy także w dużej mierze od jej lokalizacji – najbardziej przystępne są te księgarnie, które mieszczą się w centrum, ze względu na duży dostęp do nich – zarówno rodzimych mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych oraz przechadzających się turystów, którzy przyjechali do danego miasta. Dobrą lokalizację posiada na przykład księgarnia katolicka znajdująca się w Krakowie. Znajduje się ona w ścisłym centrum, przechodzą koło niej dziennie nawet kilka tysięcy ludzi. Posiada ona także bardzo dobry asortyment – można z w niej znaleźć popularnych autorów (takich jak na przykład Marcin Jakimowicz), ale także tych mniej znanych, których często można na próżno szukać w innych księgarniach. Można w niej spotkać także swoiste perełki – na przykład nagrane kazania i przemówienia rekolekcyjne, takich osobistości jak Augustyn Pelanowski. Z pewnością wszystko to sprawia, że ta księgarnia jest bardzo popularna i nieustannie przyciąga tłumy klientów.

Inne popularne księgarnie w Krakowie to wszelkie sieciówki, a także księgarnia zlokalizowana koło dworca – można w niej znaleźć szereg korzystnych rabatów oraz książek w cenach do 15 zł.