Niedrogie maseczki na twarz

Rok temu o tej samej porze żyliśmy tak jak chcieliśmy, planowaliśmy spotkania ze znajomymi, wakacje czy nadchodzące święta, a obecnie żyjmy w strachu przed koronawirusem. Nasza codzienność diametralnie się zmieniła.

Jaką maseczkę nosić?

maseczki ochronne na twarz hurtowniaSytuacja w wielu krajach nie jest zbyt ciekawa, a ciągle rosnąca ilość osób zakażonych koronawirusem powoduje w nas wzmożony lek. Boimy się nie tylko o nas samych, ale o naszych najbliższych, ponieważ nigdy nie wiadomo jaki przebieg choroby będzie u danej osoby. Dlatego też nie wolno bagatelizować ryzyka i chronić się w zalecany sposób, czyli unikać skupisk ludzkich, zasłaniać nos i usta oraz często dezynfekować ręce. Wirus przenosi się drogą kropelkową, zatem jeżeli nie będziemy mieli na twarzy maski, kiedy w naszym otoczeniu kichnie ktoś zakażony, to istnieje bardzo dużo prawdopodobieństwo, że się zarazimy. Możemy sobie kupić najzwyklejszą maskę z bawełny i prać ją po każdym dniu noszenia lub wybrać jednorazowe maseczki ochronne na twarz hurtownia z artykułami medycznymi ma ich pod dostatkiem. Przeważnie są to zwykłe jednorazowe maseczki, które mogą mieć dwie lub trzy warstwy ochronne. Przed wirusem są w stanie nas chronić wszystkie maski, ale z różną skutecznością. Takie maseczki są o tyle wygodne, że zawsze możemy je mieć pod ręką i każdorazowo po ściągnięciu zakładamy nową. Ich trwałość wynosi przynajmniej kilka godzin. Jeżeli zostanie zamoczona, to należy ją niezwłocznie wymienić na nową. Ich zaletą jest niska cena i duża dostępność.

Obecnie panuje obowiązek zasłaniania nosa i ust za każdym razem, kiedy opuszczamy miejsce zamieszkania. Jest to konieczne, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem, a może do niego dojść dosłownie wszędzie. Maska jest obecnie tak ważna jak telefon czy portfel.