Niezrównana moc maści z żywokostu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że popularny żel na stłuczenia może w wielu przypadkach nie wystarczyć. Dlatego warto wcześniej poznać maść z żywokostu, która szybko pomaga zwalczać wszelkie urazy ortopedyczne dzięki swoim właściwościom ściągającym i odbudowującym naskórek.

Zwalczanie urazów maścią z żywokostu

maść z żywokostuZnany z ludowych sposobów leczenia zwichnięć, stłuczeń a nawet złamań za pomocą żywokostu wraca do łask nie tylko w przypadku babcinych sposobów pomocy pourazowej. Najpopularniejsza jest maść z żywokostu dająca się w łatwy sposób zaaplikować na miejsce dotknięte urazem. Już po kilku dawkach można zauważyć ulgę związaną ze złagodzeniem dolegliwości bólowych oraz zmniejszenie obrzęków powypadkowych. Duża zawartość śluzu, polifenoli, krzemu, garbników oraz alantoiny sprawia, że maść żywokostowa pomaga w przypadku ciężko gojących się ran jak na przykład odleżyny. Często jest także zalecana w przypadku odmrożeń i oparzeń ponieważ wspomaga tworzenie się świeżego naskórka oraz odbudowę kolejnych warstw skóry. Śluz z żywokostu przynosi ulgę w ciężkich atakach egzemy i owrzodzeń. Maść działa kojąco na napięte mięśnie, dzięki czemu można ją także stosować po forsownym wysiłku na bolący kręgosłup czy stawy. Tak więc w wielu przypadkach tubka maści przydaje się jako pierwsza pomoc w wielu urazach i warto mieć ją pod ręką w domowej apteczce.

Pomimo swoich wielu prozdrowotnych właściwości żywokost można stosować jedynie zewnętrznie, gdyż jest toksyczny dla wątroby. Spożycie nalewki z tej cudownie działającej rośliny może poważnie uszkodzić ten wrażliwy organ, a nawet działać kancerogennie. Dlatego najbezpieczniejszym sposobem leczenia jest smarowanie miejsca dotkniętego urazem maścią z żywokostu, które szybko przyniesie ulgę.