Obowiązki świadka – wybór zespołu muzycznego

 

Gdy moja przyjaciółka poprosiła mnie czy zostanę jej świadkiem na ślubie nie spodziewałam się, że będzie spoczywało na mnie tyle obowiązków z tego tytułu. Poza odbieraniem sukni ślubnej czy kwiatów i uczestnictwa we wszystkich przymiarkach oraz próbach makijażu i fryzur najtrudniejszym zadaniem był dla mnie zorganizowanie zespołu weselnego.

Poszukiwania zespołu weselnego

GlamBeat z ToruniaNiestety na pół roku przed ślubem zespół, który wybrała młoda para zakończył swoją działalność przez co w szybkim czasie należało znaleźć inny. Z racji, że moja znajoma miała wiele innych obowiązków powierzyła mnie to ważne zadanie. Byłam wdzięczna jej za zaufanie jakim mnie obdarzyła, jedna nie było ono łatwe. Wbrew pozorom pół roku to dosyć krótki termin, większość zespołów ma zaklepane terminy nawet na dwa lata wprzód. Nie dość więc, że wiele kapel które wybrałam nie miało terminu, to jeszcze nie każda nadawała się do tego by rzeczywiście zagrać na weselu. Każdy zespół przesłuchałam osobiście zanim podjęłam decyzję o współpracy. Tak byłam na sześciu pokazach zespołów muzycznych, aż natrafiłam na GlamBeat z Torunia. Od razu spodobało mi się w nich to, że była to młoda grupa muzyków z którymi łatwo było mi złapać kontakt. Dodatkowo mieli bardzo szeroki wybór utworów, które rzeczywiście potrafili wykonać. Nie zwlekając długo od razu zaprosiłam ich do współpracy. Nie była do błędna decyzja, albowiem zespół bardzo spodobał się również mojej przyjaciółce i jej mężowi. Wszyscy dobrze bawili się przy granych przez nich kawałkach, bardzo dobrze radzili sobie również z prowadzeniem wesela, które w końcu nie jest najłatwiejsze.

Niektórzy gości są bowiem bardzo oporni by brać udział w zabawach i konkursach organizowanych na weselu. To była naprawdę udana zabawa, chociaż nie powiem, że miałam dużo pracy związanej z pomocą mojej przyjaciółce nie tylko by zachowała nienaganny wygląd do końca zabawy, ale również przy obsłudze gości.

Materiały w oparciu o stronę: http://glambeat.pl