Ocieplenie domu i ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Gdy wybudujemy już nasz ukochany dom, należy go ocieplić. Do tego przede wszystkim potrzebny jest na styropian, który jest najlepszym gwarantem ciepła w domu. Wiele osób żałuje na ocieplenie. Oczywiście to są dodatkowe koszty, nawet dość spore.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest najlepsze

ocieplenie poddasza pianką poliuretanowąDa się mieszkać w domu bez ocieplenia, więc wiele osób z niego rezygnuje. Tak postępować się jednak nie powinno. Dlaczego? Ponieważ takie działanie niesie za sobą długofalowe konsekwencje. Brak ocieplenia to też wciąż mniejsza temperatura w domu. Latem oczywiście jest to wybawienie. Gdy na dworze prawdziwy skwar, my mamy w domu zbawienny chłód. Jednak satysfakcja z takiego stanu rzeczy, kończy się wraz z przybyciem zimy. Wówczas musimy się naprawdę sporo natrudzić, by w domu uzyskać ciepło. Teoretycznie może być przyzwoicie w domu, grzejniki na pewno będą gorące. Jednak mury na pewno będą zimne. Wówczas gdy tylko w nocy lekko przysuniemy się do ściany, poczujemy przejmujący chłód. Dlatego niezwykle ważne jest ocieplenie domu. Ocieplone powinno zostać również poddasze, które z reguły nie jest zamieszkiwane. Taka izolacja poddasza pianką poliuretanową, zahamuje przepływ chłodnego powietrza, które będzie z poddasza na pewno do nas wędrowało. Wtedy pomimo ciepłych grzejników i wysokiej temperatury na piecu, na pewno będziemy odczuwali niską temperaturę. Izolacja poddasza pianką nie jest wybitnie trudna, ale powinniśmy ją zostawić specjalistom. Tak samo jak ocieplenie poddasza pianką. Pianek do ocieplania na rynku mamy naprawdę wiele. Najlepsze jest jednak ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Powinniśmy równie bardzo dobrze zabezpieczyć okna przed chłodem. Wiele okien jest nieszczelnych. Czasem to wada konstrukcyjna, czasem po prostu wina złego montażu. Mimo wszystko pod każdym oknem czuć lekki powiew chłodu.

Wiele osób układa wtedy małe kocyki lub stawia pluszaki. To z pewnością nie jest dobry sposób na zahamowanie przepływu zimnego powietrza. Powinniśmy po prostu dobrze ocieplić takie okno, a wówczas żadna zimna nie będzie nam straszna.