Odpowiednie obuwie do ogrodu

Uwielbiam pracować w ogrodzie. Mogłabym to robić cały czas. No ale na doglądaniu kwiatów się nie kończy, przewożę ziemię na taczkach, wywożę liście. Do tego jest potrzebne obuwie robocze, bo zwykłe buty się nie nadają. W takich adidasach na przykład to zaraz mi wpadnie ziemia do środka i się pobrudzę.

Obuwie robocze do ogrodu – gdzie kupić?

obuwie roboczeBardzo tego nie lubię. Wyszukałam sklep z obuwiem roboczym w internecie, znalazłam, że znajduje się w moim mieście, więc postanowiłam się tam wybrać. Co to za praca bez odpowiedniego wyposażenia. Przy okazji kupię sobie jeszcze jakiś kapelusz ogrodnika, żeby mi słońce głowy nie wypaliło. Możecie się śmiać, no ale zawsze po lecie mam bardzo rozjaśnione od słońca włosy. Słyszałam, że to potem przyspiesza siwienie włosów, bo są narażone na te szkodliwe promienie i tak dalej. Bez odpowiedniego sprzętu i obuwia nie da się nic zdziałać na dłuższą metę. Nasz producent obuwia roboczego dobrze o tym wie. Przy okazji pobytu w sklepie rozejrzałam się jeszcze, by móc poznać asortyment. Może coś jeszcze mi się kiedyś przyda. O, na przykład takie rękawice ochronne. Przecież jak tam dłubię w ziemi, która jest nasączona różnymi nawozami, to w sam raz przydałyby mi się takie. Zaczęłam więc wybierać sobie odpowiednie dla mnie, o dobrym rozmiarze. Nieznany był mi producent rękawic roboczych, ale pan obsługujący w sklepie powiedział, że to porządna firma i klienci sobie chwalą i wracają po nie, gdy już im się zużyją. Tak więc postanowiłam zaryzykować.

W przypadku obuwia, to już wiedziałam jakie brać, bo przeglądałam sobie poradniki ogrodników, i wybrałam takie, o jakich pisali, że najlepiej się nadają do pracy, i stopa dobrze się w nich czuje. Dobrze wyprofilowane są i jest w nich wygodnie. A to też ważne, bo w końcu nie można ograniczać sobie ruchów. Podczas pracy ważny jest właśnie ten komfort.