Organizacja międzynarodowego wesela

Ślub to poważne przedsięwzięcie. Wymaga wiele czasu, energii oraz cierpliwości. Ten, kto ma to już za sobą, doskonale zdaje sobie sprawę z prawdziwości tych słów. Tyle miesięcy przygotowań, stresu i dopinania na ostatni guzik – po to by spędzić kilka pięknych godzin w białej sukni. Nie jest tak źle, gdy zawarcie związku małżeńskiego dotyczy dwóch ludzi tej samej narodowości. Większy problem pojawia się, gdy sytuacja jest nieco inna…

Jak się bawić na międzynarodowym weselu?

wesele międzynarodowePrzyzwyczajeni jesteśmy, że ślub dotyczy dwojga ludzi z tego samego kraju. Miłość jednak nie zna granic – i to w sensie dosłownym – także zdarzają się małżeństwa wśród ludzi z różnych krajów, nawet bardzo odległych od siebie. Wystarczy chociaż wyjazd na wakacje, jedno spojrzenie, spotkanie i iskra, która szybko się zapaliła – i miłość jak na zawołanie. Okazuje się, że wesele międzynarodowe to skomplikowana kwestia. Trzeba zaznajomić się z mnóstwem formalności. Ale dla chcącego nic trudnego. Warto rozeznać się w kwestii menu, obowiązujących strojów i oczekiwań co do oprawy muzycznej wesela. Dwie narodowości to dwie kultury. Najlepszym rozwiązaniem będzie dj, sprawnie posługujący się kilkoma językami. To na nim spoczywa odpowiedzialność za podtrzymywanie zainteresowania zabawą wśród gości. Taniec i muzyka to dwie sprawy, które łączą obcych ludzi. Warto na tym oprzeć cały plan wesela. Miłą niespodzianką będzie odegranie kilku piosenek ze specjalną dedykacją dla zagranicznych gości – oczywiście w ich rodzimym języku. Od razu pierwsze lody zostaną przełamane! Warto skorzystać z tej szansy i udowodnić innym, że między narodowe wesele to nic strasznego.

Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Wystarczy tez odrobina chęci i empatii, żeby zrozumieć osobę z obcego kraju. Jednak miłość jest ślepa i nie wybiera. Strzała Amora może dosięgnąć każdego.