Parę rad co do wybierania dobrej siłowni

 

Ze względu na coraz bardziej rosnącą popularność ćwiczeń, a co za tym idzie różnych siłowni warto wiedzieć na co zwracać uwagę i czym kierować się przy wyborze miejsca do treningów. Sam ćwiczyłem już na wielu różnych siłowniach i z tego powodu mogę powiedzieć nieco na ten temat, a przy tym doradzić nowicjuszom którzy pragną rozpocząć przygodę z uczęszczaniem na siłownie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru siłowni

sprzęt do ćwiczeń hammer strengthPrzede wszystkim warto zwrócić na lokalizację, by siłownia była w miejscu dogodnym dla nas jeśli chodzi o dojazd. To najważniejsza cecha. Kolejną sprawą jest cena, oczywiście przy nieco wyższych cenach za karnet są także różne promocje, gratisy oraz po prostu lepszy sprzęt. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt to radziłbym by sprawdzić czy w siłowni jest zachowana odpowiednia różnorodność. W mojej obecnej siłowni właściciel zainwestował w sprzęt do ćwiczeń Hammer strength i z tego co zauważyłem jest to naprawdę solidna firma jeśli chodzi o dobry sprzęt do treningów. Są tu obecne zarówno maszyny, wolne ciężary jak i stojaki. Ktoś może się zaśmiać że wspominam tu o stojakach, robię to jednak ze względu na to że prócz stawiania na nich ciężarów posiadają one odpowiednie drążki do ćwiczeń kalistenicznych. Jak widać można w takim miejscu ćwiczyć na naprawdę najróżniejsze sposoby, wszystko zależy od nas jaki plan treningowy sobie wybierzemy. Gorąco polecam by na początek poprosić o pomoc przy nauce ćwiczeń kogoś doświadczonego, uniknie się w ten sposób różnych błędów które mogą być robione mimo nawet najlepszych maszyn.

Jest to zaledwie parę rad jednak myślę że przydadzą się każdemu kto pragnie dopiero zacząć chodzić na siłownię, reszta zależy od dostępnego budżetu dla danej osoby. Cóż w każdym razie należy samemu doświadczyć czy dana siłownia jest odpowiednia. Prócz samego miejsca i sprzętów ważne jest jaka tam panuje atmosfera, jacy ludzie do niej chodzą oraz jak się do siebie nawzajem odnoszą.