Pasze dla konia w najlepszych cenach

Konie wyewoluowały, aby spożywać dietę bardzo bogatą w błonnik, więc powinno to być głównym składnikiem każdego schematu żywienia. Wszelkie dodatkowe składniki odżywcze lub pasze o wyższej wartości energetycznej, których może potrzebować koń, można dodać przez dokarmianie, jeśli siano lub trawa jest niewystarczająca lub koń ciężko pracuje, produkuje źrebię itp. Jaką paszę wybrać?

Pasza odpowiednia dla konia

sklep z paszami dla koniaKonie wymagają pokarmu, którego zbieranie i żucie zajmuje dużo czasu – karmienie jest powolne. Wyewoluowały, aby jeść niskoenergetyczny (niskokaloryczny) pokarm włóknisty przez wiele godzin w ciągu dnia i nocy. Nie ewoluowały, by jeść posiłki tak jak my. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę podczas karmienia konia, ryzykujesmy problemy behawioralne i problemy żołądkowo-jelitowe takie jak kolka, wrzody żołądka, ochwat. Ochwat zaczyna się w jelitach i skutkuje poważnymi problemami z stopy. Dlatego też niezbędny będzie sklep z paszami dla konia, który posiada często szereg bardzo ciekawych produktów. Ale co najważniejsze w takim sklepie można z powodzeniem porozmawiać z pracownikiem, który będzie miał pojęcie na temat żywienia konia. Konie są roślinożercami. Oznacza to, że jedzą tylko rośliny. Warto więc zastanowić się nad prawidłową suplementacją oraz nad pokarmem, który będzie dla nich odpowiedni. Pasze dla konia w najlepszych cenach często są dostępne w różnych sklepach, także internertowych.

Materia roślinna jest znacznie bardziej masywna niż karma mięsożercy (mięsożercy). Mięso jest również dużo bardziej energetyczne. Z tego powodu pies spędza bardzo mało czasu na jedzeniu i dużo czasu na spanie w ciągu dnia w porównaniu do konia, który spędza duże okresy każdego dnia na jedzeniu (lub powinien to robić) i znacznie mniej czasu na sen.