Piękna opalenizna – jak dbać o skórę latem?

W sezonie letnim skóra wymaga specjalnej pielęgnacji – przede wszystkim należy zabezpieczyć ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ogromne znaczenie ma również pielęgnacja nawilżająca, zapobiegająca przesuszaniu się skóry. Popularnymi kosmetykami w sezonie letnim są również balsamy samoopalające – dzięki nim aby cieszyć się piękną opalenizną nie trzeba narażać skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Balsamy samoopalające – jak ich używać?

samoopalacz w pianceAby cieszyć się piękną opalenizną nie trzeba narażać skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Efekt pięknej opalenizny dają bowiem balsamy samoopalające, dzięki którym można cieszyć się pięknym kolorem skóry bez wychodzenia z domu. Ogromne znaczenie ma tutaj prawidłowy dobór barwy kosmetyku – należy bowiem dopasować go do odcienia skóry, gdyż tylko wówczas całość będzie prezentowała się naturalnie. Korzystając z takiego kosmetyku trzeba także pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingów złuszczających martwy naskórek – zapobiegnie to pojawianiu się na ciele nieestetycznych plam. Godny uwagi jest samoopalacz w piance, który jest szczególnie łatwy w aplikacji. Doskonałym wyborem będzie też preparat w sprayu, który można błyskawicznie rozprowadzić na ciele. Podczas takiego zabiegu warto korzystać z rękawiczki, co zmniejszy ryzyko pojawienia się przebarwień na skórze dłoni. Korzystając z samoopalacza trzeba także pamiętać o tym, że miejsca takie jak dłonie, stopy, kolana i łokcie intensywniej przyswajają kosmetyk niż reszta ciała – aby nie były zbyt ciemne należy zaaplikować na nich niewielką ilość preparatu.

Korzystając z samoopalacza można cieszyć się piękną opalenizną nawet w sezonie zimowym lub na początku lata. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą narażać skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Odpowiednio aplikowany preparat zapewni efekt naturalnej opalenizny. Wybierając samoopalacz należy zwrócić uwagę na jego barwę i dopasować ją do odcienia skóry.