Pogadanka na lekcjach o perforacji blachy

Na lekcjach miałem tym razem przyjemność gościć Pana Erazma Rozenbrata, miejskiego historyka sztuki i architektury. Pan Erazm stwierdził, że nie będzie szalał i postanowił opowiedzieć o nietypowych materiałach w współczesnej architektury.

Perforacja blachy w warsztacie

perforacja blachyPrzyniósł na lekcje siatki druciane i rzucił na pierwszą ławkę. Dziewczęta lekko zmieszane, patrzyły się to po sobie, to trochę na mnie, a trochę na naszego gościa. Pan Erazm wyjął również wielką księgę pod tytułem „Perforacja blachy w sztuce współczesnej, z uwzględnieniem tkanki miast i metropolii” Erazm zaczął spokojnie opowiadać o tym, że blacha perforowana czarna jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna, że można ją zobaczyć na każdym rogu miasta. Opowiadał bardzo entuzjastycznie w jaki sposób stosuje się siatki cięto ciągnione w współczesnej rzeźbie. Pokazywał finezyjne kształty, pokazywał jak plastyczna jest siatka cięto ciągniona i dlaczego artyści ją wybierają. Dzieci były jak zwykle pełne zaciekawienia i entuzjazmu. Wczoraj naprawdę było bardzo zajmująco. Pan Erazm pokazał film na którym perforacja blachy jest wykonywana i dzieci zaczęły się przekrzykiwać gdzie taki efekt widzieli. Jedna dziewczynka mówiła, że perforacja blachy jest możliwa w warsztacie jej taty. Na co nasz gość przytaknął i powiedział, że miasto często u niego zamawia wiele metalowych elementów, a blacha cięto ciągniona jest jednym z najbardziej popularnych. Dziewczęta pod koniec lekcji nie wytrzymały i zapytały po co te siatki druciane, które przywiózł.

Prelegent stwierdził, że te siatki druciane będą mu potrzebne w ogródku, ponieważ zamierza hodować kury i potrzebuje siatki aby kurnik i wybieg ogrodzić. Dziewczyny zupełnie straciły rezon. A za to, pan Erazm całkiem poważnie zaprosił dziewczyny do siebie.

Więcej na temat blachy perforacja-invest.pl