Polecane aparaty słuchowe

Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, który stale narażony jest na dźwięki o zbyt wysokim natężeniu. Przebywanie w głośnym miejscu może powodować nieprzyjemne ubytki słuchu, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzą nam aparaty słuchowe, które kompensują braki. Jakie urządzenie wybrać i jak o nie dbać, aby służyło nam jak najdłużej?

Jak dbać o aparat słuchowy?

akcesoria do aparatów słuchowychNa rynku audiologicznym spotkamy wiele aparatów, które różnią się budową i posiadanymi funkcjami. Najpopularniejsze modele dzielą się na zauszne i douszne, co – jak sama nazwa wskazuje – opisuje umiejscowienie aparatu. Wszystkie urządzenia, niezależnie od rodzaju, wymagają pielęgnacji, która pomoże zwiększyć żywotność aparatu, a nam samym zapewni higienę i bezpieczeństwo. Podstawową częścią każdego aparatu słuchowego jest odpowiednia bateria. Są to małe elementy w kształcie koła, odznaczające się różnym czasem pracy. Prócz samego działania aparatu ważna jest też odpowiednia pielęgnacja, na którą składa się kilka części. Akcesoria do aparatów słuchowych to między innymi osuszacze, które zapewniają ochronę przed bakteriami i zabrudzeniami zbierającymi się na aparacie w ciągu dnia. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które jest niezbędne w codziennej pielęgnacji. Warto zainwestować również w produkty czyszczące, które pozwolą nam usunąć brud i zaschniętą woskowinę uszną. Do tej kategorii zaliczymy między innymi specjalistyczny spray, chusteczki do dezynfekcji czy profesjonalne nici do czyszczenia. Przy zakupie aparatu słuchowego powinniśmy poprosić audiologa nie tylko o porady dotyczące użytkowania, ale też odpowiedniej pielęgnacji urządzenia.

Aparat słuchowy jest bardzo ważnym rozwiązaniem w przypadku problemów ze słuchem. Nieprzyjemne ubytki i szumy w uszach mogą być zrekompensowane przy pomocy niewielkiego urządzenia. Aby nasz aparat służył nam przez długi czas, warto zainwestować w odpowiednią pielęgnację.