Pomysł na wewnętrzną ozdobę ścian

Współcześnie coraz częściej zwracamy uwagę na różnego rodzaju dekorację znajdującą się w naszych wnętrzach. Jest to element, który zwraca na siebie uwagę i tworzy specjalny klimat w pomieszczeniach. W ostatnich miesiącach prawdziwym hitem stają się dodatki z wykorzystywaniem prawdziwego mchu.

Mech jako naturalna forma dekoracji wnętrz

mech na ścianieJest on wewnętrzną formą ozdoby i może znajdować się w pokojach, salonach, łazienkach czy w pomieszczaniach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa takich jak salon SPA czy restauracje. Jego ogromną zaletą jest fakt, że praktycznie nie wymaga żadnej specjalnej pielęgnacji. Warunkiem jest jedynie utrzymanie poziomu wilgotności na poziomie od czterdziestu do siedemdziesięciu procent. Jeżeli nie zapewnimy mu tego to po prostu chwilowo straci swój kolor. Jednak szybko się regeneruje i może w późniejszym czasie wrócić do dawnej kondycji. Specjaliści od ogrodów twierdzą, że można go raz do roku odkurzyć. Jest to nie wątpliwie bardzo niski wymóg jeżeli chodzi o pielęgnację rośliny. Mech na ścianie ma też różne właściwości. Warto wiedzieć, że absorbuje dźwięk. Również stanowi naturalny higrometr, ponieważ szybko zauważymy, jeżeli poziom wilgotności będzie zbyt niski i możemy zareagować. Zaletą jest również bardzo prosty montaż. Tutaj należy jedynie pamiętać aby nie znajdował się blisko różnego rodzaju grzejników. Jest to ważny warunek, który należy spełnić. Są też rodzaje mchu, który można farbować. Z tego najczęściej korzystają najczęściej firmy, które chcą mieć logo na własnej ścianie z mchu. Jako naturalna dekoracja zachowuje on pewnego rodzaju zapach lasu.

Zielony kolor również uspokaja. Dzięki temu jest to dekoracja, która z całą pewnością wpłynie na różnego rodzaju nasze samopoczucie. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ z całą pewnością jest to dostępna cenowo na każdą kieszeń ozdoba.