Popularne maseczki antysmogowe

 

Żyjemy w czasach, kiedy zanieczyszczenia powietrza jest bardzo duże, szczególnie w dużych miastach. Ma to bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto się chronić przed ich wdychaniem. W tym celu, wiele osób nosi specjalne maski.

Jak stosować maseczkę antysmogową?

maseczki antysmogowePrzeważnie zanieczyszczenie powietrza zależą od pory roku, ponieważ w lecie i na wiosnę, jest ich najmniej. Wynika to z faktu, że sezon grzewczy został zakończony. Choć nie tylko piece i domowe kominki przyczyniają się do smogu, który wisi w powietrzu, ale także spaliny samochodowe czy fabryki wprowadzające do atmosfery gigantyczne ilości zanieczyszczeń. Z tego powodu, wiele osób w okresie od października aż do marca, nosi maseczki antysmogowe. Są one wykonane z różnych materiałów, jednak najważniejsze są filtry w nich zastosowane. To one zatrzymują niebezpieczne cząsteczki znajdujące się w powietrzu. W zależności od wysokości zanieczyszczenia, trzeba zmieniać filtr co kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin użytkowania. Jednak żaden filtr nas nie zabezpieczy przed smogiem, jeżeli maseczka będzie niewłaściwie noszona. Przede wszystkim musi szczelnie przylegać do twarzy, ponieważ jakakolwiek luka, spowoduje, że będziemy oddychali zanieczyszczonym powietrzem. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów masek antysmogowych, dla dzieci, dorosłych, seniorów i osób aktywnie uprawiających sport, Różnią się przeważnie wielkością, fasonem i kolorem, ale zawsze mają taki sam filtr, który jest gwarancją skuteczności działania antysmogowego.

Cena masek jest mocno zróżnicowana. Najtańsze modele kupimy już za kilkadziesiąt złotych, a najdroższe kosztują nawet sto dwadzieścia złotych. Wymienne filtry są bardzo wygodnym rozwiązaniem, bo maska będzie służyła nam przez wiele lat.