Poszukiwania odpowiednich misek dla psa

Kilka dni temu na moim trawniku znalazłam karton z małym pieskiem. Wyglądało na to, że ktoś wyrzucił szczeniaka. Postanowiłam go przygarnąć, wybrałam się z nim do weterynarza i teraz nie pozostało mi już nic innego, jak się o niego troszczyć. Okazało się, że szczeniak bardzo szybko je. Weterynarz zwrócił mi uwagę na to, że to niezdrowe i może powodować problemy trawienne.

Kupno miski dla psa spowalniającej jedzenie

miska dla psa spowalniająca jedzenieZapytałam się go, co mogłabym zrobić w takiej sytuacji. Mogłam nasypywać i nakładać pieskowi mniejsze porcje, ale na niewiele się to zdawało, ponieważ pies wtedy po prostu jeszcze szybciej kończył jeść. Weterynarz podpowiedział mi, że w takiej sytuacji mogłabym kupić specjalne miski, które spowalniają proces jedzenia przez zwierzaka. Początkowo nie miałam pojęcia o czym on mówi. Jak miska miałaby mieć wpływ na to, jak szybko pies kończy posiłek. Czy ona porcjowała automatycznie jedzenie? Okazało się, że nic z tym rzeczy. Weterynarz pokazał mi, jak wygląda miska dla psa spowalniająca jedzenie. Posiadała ona w środku specjalne wypustki, które tworzyły labirynt. Pies musiał więc wygrzebywać cząstki jedzenia spomiędzy wypustek i włożyć trochę wysiłku w to, aby zjeść całą porcję. Dla psa z jednej strony była to fajna zabawa, z drugiej jadł on wolniej, co korzystnie wpływało na jego układ trawienny i zdrowie.

Zdecydowałam się od razu u weterynarza zakupić taką miskę i wypróbowałam ją jeszcze tego samego dnia. Okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że miska faktycznie działała i dzięki niej pies jadł spokojniej. Była ona skonstruowana w taki sposób, żeby pies jadł wolniej, ale bez problemu poradził sobie z wyciągnięciem poszczególnych porcji jedzenia, dlatego takie rozwiązanie nie powodowało w nim frustracji.