Potrzebowałam profesjonalnych badań na choroby odkleszczowe

Kilka tygodni temu mój synek miał pecha i podczas zabaw w lesie z przyjaciółmi, ugryzł go kleszcz. Szczerze mówiąc, z początku nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą to być insekty. Myślałam, że to coś „w stylu” ugryzienia komara. Udało mi się domowy sposobami wyciągnąć kleszcza z jego nogi. Rumień po kilku chwilach zszedł. Myślałam, że możemy już o tym zapomnieć.

Skorzystałam z rzetelnych badań na choroby odkleszczowe

profesjonalne badania na choroby odkleszczowePrzedwczoraj porozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką. Dowiedziałam się od niej, że z pewnością nie powinnam tego tak zostawić. Dowiedziałam się od niej, że kleszcze mogą roznosić bardzo groźne dla życia choroby. Objawy po ich ukąszeniu mogą pojawić się nawet do czterech miesięcy po ugryzieniu, przez co wiele osób je ignoruje i „nie łączy faktu”, co może okazać się zgubne. Aby mieć pewność, że nic się nie stanie, a kleszcz nie zaraził niczym człowieka, warto wykonać test na przeciwciała w surowicy na boreliozę. Najlepiej je wykonać około trzy – cztery tygodnie po ukąszeniu. Takie profesjonalne badania na choroby odkleszczowe dają odpowiedź na pytanie, czy kleszcz nie zaraził niczym człowieka. Wykonuje się je we wszystkich laboratoriach, gdzie pobierana jest krew do badań. Na wyniki nie trzeba długo czekać. W większości przypadków można je odebrać już na następny dzień.

Doszłam do wniosku, że w takiej sytuacji warto to sprawdzić. Kiedy upłynął odpowiedni czas, zabrałam syna na badania. Już wkrótce przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja. Badania były bowiem bardzo tanie i bezbolesne, a dały nam pewność, że syn na nic nie zachorował. Teraz możemy już spać spokojnie, a ja wiem, co robić, gdyby jeszcze kiedyś zdarzyła się taka sytuacja. Cieszę się, że przyjaciółka podpowiedziała mi takie rozwiązanie.