Praca dla przyszłego kosztorysanta budowlanego

Siostra pracuje w dużej korporacji i robi karierę. Gośka ma inny charakter niż ja. Nigdy nie byłyśmy do siebie podobne i ciężko nam było znaleźć wspólny język. Może dlatego, że jestem młodsza o siedem lat. Siostra mieszka i pracuje w Wałbrzychu.

Wycena nieruchomości kontra kosztorysy robót budowlanych

kosztorysy robót budowlanychZawsze chwali Dolny Śląsk, że jest to rejon, który najszybciej się w kraju rozwija. Pojawia się w nim najwięcej firm, które zatrudniają sporo ludzi. Ja z rodzicami mieszkam w Lublinie i skończyłam właśnie studia. Chciałabym pracować w branży ale nie wiem czy mi się to uda. W Lublinie jest dosyć wysoki procent bezrobocia. Ja niestety nie jestem przebojowa. Postanowiłam jednak pochodzić po firmach i popytać czy na obecna chwilę uda się coś dla mnie załatwić. Firma, która przygotowuje profesjonalne kosztorysy robót budowlanych na dolnym śląsku na razie nie ma żadnych wolnych stanowisk. Nie dawno zatrudnili osoby, które przygotowują kosztorysy inwestorskie i wszystkie stanowiska są zapełnione. Ewentualnie mogą zatrudnić mnie na darmowe praktyki i przyuczać mnie to wykonywania kosztorysów. Ja chciałabym pracować w branży i zajmować się wycena nieruchomości. Wycena nieruchomości spodobała mi się już na studiach. Przedmiot ten był prowadzony przez panią profesor, która w ciekawy sposób pokazywała jak powinno się wykonywać ta pracę. Pokazywała nam jakie dokumenty należy wypełniać i na co zwracać największą uwagę. Deweloper, który znajdował się nie daleko mojego miejsca zamieszkania szukał specjalisty do wyceny nieruchomości.

 

Ja nie miałam doświadczenia zawodowego ale szybko się uczę i starałam się przekonać właściciela, ze na pewno sobie poradzę. Postanowił dać mi szanse. Na razie będę uzupełniać kosztorysy robót budowlanych i uczyć się wyceny w praktyce. Zaproponowali mi umowę i z czasem będę miała szanse na wyższą wypłatę.