Praca wakacyjna i busy do Niemiec

Na wakacje wielu młodych ludzi szuka pracy. Najczęściej jest to praca sezonowa przy zbiorze owoców i ich sprzedaży. W Polsce mamy wiele sadów, więc praktycznie każda młoda osoba ze wsi ma tam pewne zatrudnienie.

Busy do Niemiec – w drodze do pracy na wakacje

autobus

W miastach natomiast te owoce można sprzedawać, zatrudnić się przy inwentaryzacjach nocnych czy też w call center. Tak przynajmniej mi się wydawało. Brzmi całkiem prosto i obiecująco. Myślałam, że w kilka dni po ukończeniu studiów, uda mi się znaleźć jakieś fajne zajęcie. Strasznie jednak się myliłam. W call center po kilku dniach zwalniali za brak skuteczności, na inwentaryzacjach miejsca bardzo szybko się rozchodziły, a owoce i warzywa od lat sprzedawali ci sami ludzie na targach. Bardzo trudno było załapać jakąkolwiek prace dającą nadzieje na zarobek. Wielu moich znajomych łapało szybkie przewozy do Szwajcarii. Jednak chyba najatrakcyjniejsze i najtańsze są przewozy do Niemiec i tam większość z nich, rozpoczynała sezonową pracę. Zarobki były naprawdę bardzo dobre, lecz wymiar godzin był dobijający. Tanie, wygodne busy do Niemiec były kuszące, dopiero na miejscu jednak okazywało się, że taka praca nie jest dla każdego. Ogromne upały, ciężkie skrzynie, brak dłuższych przerw wykańczały młodych i nieprzystosowanych do takich warunków pracowników.

Mimo, że w Polsce bardzo ciężko znaleźć jakąś fajną pracę na wakacje, zdecydowanie lepiej szukać jej w kraju. Najlepiej jednak rozglądać się za nią już w ostatnim miesiącu nauki. Wtedy wówczas mamy jeszcze sporo bardzo korzystnych ofert na rynku. Później niestety rozchodzą one się jak świeże bułeczki.