Pracuję jako prawnik

Praca jako adwokat jest dla mnie spełnieniem marzeń. Skończyłam studia prawnicze z wyróżnieniem, dostałam nagrodę za swoją pracę magisterską, bez problemu dostałam się na aplikację do renomowanej kancelarii. Wszystko po co, by w życiu robić coś, co mnie interesuje najbardziej na świecie.

Prawnik to odpowiedzialny zawód

prawnik pruszcz gdańskiOczywiście nie zawsze jest tak łatwo i kolorowo. Czasem nie udaje mi się dojść do porozumienia z klientem, nie każdą sprawę się wygrywa. Najważniejsze jest to by potrafić wyciągnąć słuszne wnioski z każdej porażki i nie poddawać się. Każdy prawnik pruszcz gdański powinien oczywiście dążyć do doskonałości i do wygrywania. Liczy się nie tylko odpowiednie przygotowanie merytoryczne i znajomość kodeksów, ale również zrozumienie przeciwnika na sali sądowej, dobre podejście do sędziego czy to ławników. Każda sprawa jest inna i trzeba ją indywidualnie rozpatrywać. U nas nie ma systemu precedensowego, tak jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, jednak warto czasem sięgnąć do historii procesów i znaleźć tam inspiracje. Jako prawnik specjalizuje się w sprawach karnych. Większość czasu spędzam zatem na sali sądowej, bo takich spraw polubownie się nie załatwia. Najpierw muszę jednak spędzić wiele godzin w papierach, analizując sterty akt od zatrzymania, sprawdzając przepisy w kodeksach, rozmawiając z klientem. Dopiero wtedy można przejść do rozprawy, bo każdy błąd z mojej strony na pewno będzie wykorzystany przez prokuratora i zauważony przez sędziego.

W pracy prawnika trzeba przede wszystkim być dobrze przygotowanym do rozpraw i nie dać się zbijać z tropu. Z pewnością wygrywanie spraw daje mi wiele satysfakcji i nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego w życiu. Mam nadzieję, że będę mogła dalej się rozwijać w tej dziedzinie.