Profesjonalna guma na plac zabaw

Posiadanie dziecka wiąże się często ze zmianą przyzwyczajeń czy miejsc, które się odwiedza. Najczęściej są to sale lub też place zabaw, gdzie dzieci mogą się  wyszaleć do woli. Choć placów zabaw jest dużo, to jednak nie wszystkie są tak samo dobre.

Jak są budowane place zabaw?

specjalna guma pod plac zabawDziś, w przestrzeni publicznej mamy znacznie więcej placów zabaw niż jeszcze kilka lat temu i są one także nowocześniejsze. Na przestrzeni lat, zmianie uległa nie tylko sama forma placu zabaw, ale także materiał z jakiego jest on wykonany, a także rodzaj nawierzchni. Kiedyś budowano je na trawnikach, betonie czy kamykach. Dziś  jest to głównie specjalna guma pod plac zabaw, która jest odporna na działanie promieniowania słonecznego, wahania temperatur jakie występują w różnych momentach roku czy wilgoci. Ponadto guma jest świetnym materiałem amortyzującym upadki, zatem minimalizuje ryzyko powstania urazów. Obecnie prawie każdy nowy plac zabaw jest stawiany na gumowych podłożach, ponieważ są łatwe w montażu, odporne na uszkodzenia mechaniczne czy powstające w wyniku długofalowego wystawienie na działanie czynników atmosferycznych. Można je zamontować tylko pod przyrządami albo na całej powierzchni placu zabaw. Do uzupełnienia gumowej nawierzchni, stosuje się także specjalne gumowe obrzeża, które idealnie wykańczają powierzchnię placu zabaw, ale również mogą zabezpieczać brzegi piaskownicy. Jeżeli chodzi o cenę takich nawierzchni, to przeważnie jest to koszt rzędu trzydziestu pięciu złotych za metr.

Plac zabaw, postawiony na gumowej nawierzchni jest w pełni bezpieczny dla maluchów w każdym wieku. To obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie w takich miejscach, ale nie tylko tak, ponieważ sprawdza się również na obiektach sportowych takich jak boiska.