Prowadzenie hoteli w Bydgoszczy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej od zawsze było moim marzeniem. Nie wiedziałem jednak nigdy, co dokładnie chciałbym w życiu robić.

Odpowiadam za duże hotele w Bydgoszczy

hotelNa pewno od lat podobały mi się wszelkiego rodzaju duże hotele w Bydgoszczy i jak najbardziej prowadzenie czegoś takiego na pewno byłoby ciekawym pomysłem. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś na temat tego, jak prowadzi się hotel. Odkupiłem go od upadającej firmy postanawiając, że mogę sobie pozwolić na ewentualną stratę. Zatrudniłem prezesa który ponoć bardzo dobrze znał się na rzeczy – od lat był wykładowcą na tutejszej wyższej uczelni i wykładał właśnie hotelarstwo. Nie szczędziłem funduszy na reklamę i marketing – reklamowałem go jako najlepsze i najtańsze noclegi w Bydgoszczy. Restauracja była w obiekcie, ale należało nieco ją zmodernizować. Po drobnych inwestycjach udało się bardzo poszerzyć menu oraz odświeżyć wygląd na nieco bardziej nowoczesny i elegancki. Ruch w biznesie od razu się pojawił. W moment pokoje zaczęły się zapełniać, wpływać zapytania o konferencje, organizację wesel, chrztów i komunii. Byłem w siódmym niebie. Nigdy nie sądziłem, że coś takiego mi się przytrafi. Wszystkie moje dotychczasowe biznesy szły mocno średnio – oczywiście zarabiałem dużo i kasy miałem potąd, ale mimo to zawsze uważałem, że z każdej swojej działalności mogłem wycisnąć jeszcze nieco więcej. W tym przypadku tak nie było. Nie było nawet takiej możliwości by to wszystko kręciło się lepiej.

Jedynie dzięki czemu mógłbym mieć większe zyski było obcinanie dodatków i premii pracownikom, ale nawet nie chciałem tego robić – wiedziałem, że są oni jednym z głównych powodów moich sukcesów i powinni być za to dobrze wynagrodzeni. W końcu zadowoleni pracownicy, to wydajni pracownicy, a wydajni pracownicy to gwarancja sukcesu.