Przedstawiciel handlowy sprzedający klimatyzacja

Przedstawicielem handlowym jestem od bardzo niedawna. Postanowiłem zmienić coś w swoim życiu pod wpływem wykładów motywacyjnych mówiących, że jeśli dostatecznie mocno się w coś zaangażuję, to na pewno odniosę sukces. To jest w każdym z nas, tylko nie każdy potrafi to dostrzec i odpowiednio wykorzystać.

Klimatyzacja popularniejsza od rekuperacji

klimatyzacjaJa postanowiłem, że nie będę jednym z miliona, którzy pracują i wytrwale odkładają na swoje emerytury. Chciałem milionów, miliardów złotych, a żeby do tego dojść, musiałem zboczyć z przyjaznej, bezpiecznej i dobrze znanej wszystkim rogi. W sprzedaż wszedłem dwa miesiące temu, i miałem załatwiać kontrakty na rekuperację i klimatyzację na terenie województwa śląskiego. Nie było to łatwe zadanie, ale początki nigdy i nigdzie nie są proste. Po prostu musiałem się odpowiednio dobrze nastawić. Rekuperacja była naprawdę świetnym systemem, a z tego co było mi wiadomo, niewiele ludzi w Częstochowie zdawało sobie w ogóle sprawę z istnienia takiego systemu. Klimatyzacja nie byłą jednak czymś nieznanym, czym mógłbym zainteresować ludzi – w końcu klimatyzację znał każdy, i kto chciał ją mieć, prawdopodobnie kupił ją już dawno temu. Mimo to klimatyzacja z katowic cieszyła się znacznie większym zainteresowaniem – z tego co udało mi się ustalić, ludzie bali się tego, co nieznane. Oczywiście gdy dobrze się wyszkoliłem, byłem w stanie przekonać ludzi do instalacji rekuperacji i zakupu rekuperatorów od naszej firmy. Gdy obskoczyłem większość dużych firm w Częstochowie, postanowiłem przerzucić się na Katowice.

Był to na pewno znacznie większy i bardziej chłonny rynek. Nie zawiodłem się – sprzedaż rekuperacji szła tutaj znacznie lepiej, klimatyzacja z kolei nie sprzedawała się w ogóle. Mój szef był zachwycony – montowanie rekuperacji szło nam doskonale.