Przeprowadzka do Krakowa i poszukiwania pracy

Do Krakowa postanowiłam się przeprowadzić z uwagi na to, że u nas na wsi jest ciężko z pracą. Skończyłam studia i czas było zacząć samodzielne życie.  Zanim się przeprowadziłam i zamieszkałam w Krakowie, to najpierw sprawdziłam czy jest jakaś fajna praca w Krakowie, która by mnie interesowała. 

Pierwsza praca po studiach

pracaJeżeli chodzi o ogłoszenia, to znalazłam dość ciekawe oferty pracy w mieście i wysłałam swoje życiorysy do każdej firmy. Liczyłam, że gdzieś czeka na mnie wymarzona, najlepsza praca dodatkowa w Krakowie. Zadzwoniłam do mojej znajomej, która tam mieszka, powiedziała, żebym poszukała lokal, najwięcej jest ofert typu sprzedam mieszkanie w Krakowie, ale ja na początek planowałam coś wynająć. W sprawie oferty pracy w Krakowie odezwała się do mnie firma, która zaprosiła mnie na rozmowę. Pojechałam więc do Krakowa i jak się okazało to się opłaciło bardzo, ponieważ od razu dostałam tę pracę. Znajoma zaoferowała mi pomoc i mogę z nią mieszkać dopóki nie znajdę własnego mieszkania. Dojechałam swoim samochodem do Krakowa, ale uznałam, że nie będzie mi on tam potrzebny dlatego uznałam, że sprzedam auto w Krakowie, bo tam na pewno będzie bardzo dużo zainteresowanych osób. Mam zadbany samochód i na pewno ktoś się zainteresuje. Kiedy przyjechałam na miejsce to znajoma pomogła mi przynieść rzeczy z samochodu. Postanowiłam, że od razu zabiorę się za szukanie mieszkania. Udało mi się znaleźć coś blisko miejsca mojej pracy i pojechałam obejrzeć lokum. Mieszkanie było zadbane i tanie, więc od razu je wzięłam. Wiem, że wyjazd do Krakowa był bardzo dobrą decyzją w moim życiu i na pewno nie będę tego żałowała.

 

Ledwo zaczynam a mam już pracę, gdyż oferty pracy w Krakowie pojawiają się cały czas, no i wynajęte mieszkanie. Rodzice są ze mnie bardzo dumni i cały czas wspierali mnie i pomagali. Dali mi też trochę pieniędzy, żebym miała łatwiejszy start. Bardzo się cieszę, że wszystko się udało.