Prześwietlanie bagaży spektrometrem

Franek ze swoją dziewczyną Adą dzisiaj lecą do Japonii na wakacje. Za trzy godziny mają odprawę do samolotu, więc jadą już na lotnisko. Mają mnóstwo bagażu, ponieważ jadą tam na prawie miesiąc, dlatego poprosili swojego znajomego o pomoc przy jego przeniesieniu. Zgodził się, dlatego było dużo łatwiej. Samochód zostawili na parkingu pod lotniskiem, zabrali pakunki i ruszyli do hali odlotów. Najpierw jednak musieli przejść przez kontrolę. Podali więc paszporty, bilety, karty pokładowe, po ich sprawdzeniu powędrowali na przegląd bagaży.

Kontrola spektrometrem podczerwieni na lotnisku

polecany spektrometr podczerwieniPrzeszli przez bramki kontrolne bez problemu, następne były walizki z ubraniami i najpotrzebniejszymi przyrządami oraz bagaż podręczny. Lotnisko używało polecany spektrometr podczerwieni do analizy zawartości pakunków podróżników, turystów oraz biznesmenów latających ich liniami. Położyli pakunki na taśmie prowadzącej do skanera, który rzucając wiązkę podczerwoną skasował ich zawartości, po czym wyświetlał obraz rzeczy upakowanych w walizkach na ekranie, który oglądali strażnicy graniczni lotniska. Niestety, spektrometr wyszukał w ich rzeczach coś niepokojącego, więc ochrona nie pozwoliła im przejść, ponieważ trzeba było obejrzeć “groźny” pakunek. Na szczęście, podróżni nie zapomnieli o dodatkowym czasie na takie wypadki. Więc gdy ochroniarze kazali wpakować im rzeczy z podejrzanej walizki. Okazało się, iż straż błędnie odczytała wyniki ze spektrometru, a w bagażu nie było nic zagrażającego życiu pasażerów samolotu.

Franek i Ada bezpiecznie ruszyli w podróż do swojej wymarzonej Japonii, aby poznać kulturę mieszkańców, obejrzeć zabytki i posmakować tradycyjnych dań, czy przejechać się superszybką kolejką podmiejską, która, w przeciwieństwie do naszych, nie spóźniała się. Siedząc w samolocie, niecierpliwili się, ponieważ lot był bardzo długi, trwał 12 godzin, ale też chcieli już być na miejscu i zacząć swój pobyt w tym niesamowitym kraju. Cieszyli się jednak, że ich bagaże są na pokładzie i że ich zawartość jednak nie zdyskwalifikowała ich z listy podróżnych.