Psie zabawki umilające czas

Posiadanie psa to ogromna przyjemność, ale jeszcze większa odpowiedzialność. Opiekę nad psem można porównać do wychowania dziecka, które zatrzymało się na poziomie dwulatka — mentalność czworonoga można właśnie przyrównać do sposobu myślenia człowieka w tym wieku. Podobnie jak dziecko, pies wymaga uwagi i psoci, gdy się nudzi. 

Jaką zabawkę wybrać dla psa?

najlepsze zabawki dla psaPsy wymagają ciągłych spacerów, treningów i zabawy. W przeciwnym wypadku czworonóg zaczyna się nudzić, sprawiając tym samym właścicielowi nie lada problemów. Znudzony pies potrafi pogryźć meble, natomiast w gorszym przypadku swoją frustrację może zacząć przelewać na inne zwierzęta i ludzi, stając się w ten sposób agresywnym. Aby temu zapobiec, należy zapewniać psu wciąż nowej rozrywki. Nie zawsze jest na to sposób, zwłaszcza gdy jest się w pracy. W tym celu można kupić pupilowi kilka zabawek, które umilą mu samotnie spędzony czas. Najlepsze zabawki dla psa są wykonane z mocnego, grubego kauczuku — materiału niezwykle trwałego, który nawet po przegryzieniu nie skrzywdzi psa ostrymi krawędziami (jak ma to miejsce w przypadku zabawek plastikowych). Doskonałym rozwiązaniem są też różnego rodzaju naturalne gryzaki. Mogą być to poroża, suszone jelita, świńskie ryjki i uszy, kurze łapki, i inne. Tego typu gryzaki nie tylko umilą czas czworonogowi, ale także zaspokoją jego naturalną potrzebę gryzienia. Coraz większą popularnością cieszą się także maty węchowe, szczególnie uwielbiane przez psy ras tropiących. Nie można jednak zabawkami zastąpić obecności człowieka. Warto poświęcić trochę czasu na wspólną zabawę z psem. Taką może być np. przeciąganie liny czy rzucanie frisbee, a także sporty, takie jak canicross czy bikejoring. 

Pies wymaga niezwykle dużo uwagi i czasu ze strony właściciela. Nie można czworonoga zaniedbywać i ignorować go, ponieważ może to wywołać u niego problemy psychiczne. Dobrze dobrane zabawki mogą urozmaicić pieskie życie, ale nie powinny zastępować obecności właściciela. Zadbany i kochany pies odwdzięczy się miłością po kilkakroć.