Redukcja zmarszczek i blizn za pomocą lasera CO2

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są nie tylko na twarz (choć kojarzą się przede wszystkim z tą częścią ciała), ale również na inne części ciała. Problemy estetyczne mogą dotyczyć nie tylko zmarszczek na twarzy.

Zastosowanie lasera frakcyjnego na zmarszczki i blizny

zabiegi na ciałoDobrym przykładem metody stosowanej w zabiegach medycyny estetycznej na ciało jest laser frakcyjny CO2. Jest to metoda, która zapewnia szybkie i zauważalne efekty. Już po pierwszym zabiegu wykonywanym z zastosowaniem lasera frakcyjnego, widać, że kondycja skóry znacznie się poprawia. Laser frakcyjne ma za zadanie trwale i skutecznie zregenerować skórę. Jednym z zadań lasera frakcyjnego jest stymulowanie skóry do syntetyzowania kolagenu. Jest to białko występujące w skórze, które odpowiada za jej elastyczność, sprężystość. Wygładzanie skóry za pomocą lasera frakcyjnego prowadzi nie tylko do zredukowania zmarszczek, ale również poprawia odcień i teksturę skóry. Jędrność skóry zostaje przywrócona, a do tego zamknięte zostają pory w skórze. Laser CO2 wykorzystywany jest także do spłycania blizn i głębokich zmarszczek. Takie zabiegi na ciało z zastosowaniem lasera frakcyjnego są bardzo popularne w medycynie estetycznej. Laser powoduje odmłodzenie skóry. Stosuje się go na wiotką skórę z głębokimi zmarszczkami, na drobne zmarszczki wokół oczu i ust, na poszerzone pory i niejednolity odcień skóry. Ponadto laser frakcyjny CO2 bardzo dobrze radzi sobie z bliznami po trądziku, oparzeniach, operacjach, urazach, rozstępach i nie tylko. Dlatego warto stosować tę metodę! Laser jest w stanie usunąć plamy starcze, przebarwienia i inne zmiany.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego może być używany na każdej części ciała, co jest dużym plusem. Można zastosować laser wszędzie tam, gdzie pojawiają się zmarszczki czy różnego rodzaju blizny.