Regały w warsztacie samochodowym

W warsztatach samochodowych często panuje chaos, narzędzia walają się po podłodze, a puszki ze smarami stoją na środku czekając, aż ktoś się o nie potknie i wyleje zawartość na ziemię. Problemowi temu skutecznie zapobiegają regały. Naprawdę nie muszą to być regały wysokiego składowania, jak w olbrzymich magazynach, jednak kilka niewielkich regałów potrafi zwiększyć komfort pracy i ułatwić uporządkowanie narzędzi.

Jakie muszą być regały w warsztacie?

regałyWyposażenie warsztatu samochodowego to nie to samo co wyposażenie magazynu, ale wiele kwestii jest podobnych. Głównie ta, że potrzebne są regały. Najczęściej mechanicy nie używają regałów, ponieważ twierdzą, że zagracają im one warsztat i tylko przeszkadzają. Oczywiście nie jest to prawda, kilka małych regałów jest naprawdę lepsze od porozrzucanych wszędzie narzędzi. Jak wybrać regały do warsztatu? To stosunkowo proste. Regały mago to firma, która zajmuje się produkcją regałów różnego typu, bardzo solidnych i dużych, a także mniejszych i lżejszych. Niektóre z regałów może dostosowywać na bieżąco do własnych potrzeb, gdyż są one składane i możliwe do modyfikacji, można zmieniać ich wysokość czy ilość i poziom zawieszenia półek. Tegometall to firma, która również produkuje regały, jednak są one dość ciężkie, duże i mocne, także niekoniecznie są polecane do niewielkich warsztatów samochodowych, jednak zaletą tych regałów jest ich wytrzymałość. Wanzl to firma produkująca regały, które są bardzo wysokiej jakości i znane są one na całym świecie, dlatego też są one polecane, jednak mają wadę, którą jest to, że nie są rozkładane. Są one przywożone i wstawiane w całości, co może powodować pewne problemy.

Każdy warsztat samochodowy powinien być wyposażony w regały, które posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, które zapewniają, że narzędzia nie pospadają i nie zrobią nikomu krzywdy. Regały niewiadomego pochodzenia lub robione własnoręcznie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi pracujących w warsztatach, ponieważ mogą się zarwać, przewrócić lub spaść.

Więcej w temacie można znaleźć na stronie www.ktd.gda.pl