Rodzaje kabin prysznicowych

 

Obecnie producenci wyposażenia łazienkowego wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Łazienki w mieszkaniach są często o wiele mniejsze niż łazienki w domach. Dlatego głównie mieszkańcy bloków muszą trochę natrudzić się przy urządzaniu tego pomieszczenia. Różne kształty wanien oraz kabin prysznicowych pozwalają urządzić każdą łazienkę w możliwie jak najbardziej funkcjonalny sposób.

Kształty kabin prysznicowych – dla dużych i małych łazienek

kabina prysznicowaNajczęściej wybierane prysznice to kabiny o półokrągłym kształcie. Taka kabina prysznicowa zmieści się nawet do najmniejszych pomieszczeń. Ze względu na swój kształt zajmuje ona jedynie niewielki kąt łazienki. Dzięki temu zostaje wiele wolnego miejsca na umieszczenie pozostałych elementów wystroju. Równie niewiele miejsca zajmują kabiny kwadratowe. Ich atutem jest fakt, że we wnętrzu kabiny jest więcej miejsca niż w kabinach półokrągłych. Taka kabina może stanąć bezpośrednio przy ścianie lub w narożniku łazienki. Duże kwadratowe kabiny mogą stać się wyposażeniem również sporych rozmiarów łazienki. Kabina może pozostać otwarta i takie obecnie są bardzo modne. Mniejsze wersje posiadają przesuwane lub otwierane drzwi prysznicowe. Trzecie rozwiązanie to kabina asymetryczna czyli tworzona na zamówienie klienta. Taką kabinę prysznicową można idealnie dopasować do wymiarów łazienki. Brodzik może być odpowiednio węższy lub szerszy. Istnieje również możliwość dopasowania wysokości kabiny, na przykład do ścian ukośnych.

Kabiny prysznicowe, które najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach to kabiny wolnostojące. Tego rodzaju piękne, przestronne kabiny najczęściej ustawiane są w centralnej części pomieszczenia, na samym środku. Prezentują się bardzo ekskluzywnie i robią ogromne wrażenie. Najczęściej w całości są przeszklone.

Więcej na: https://mixhurt.com.pl/