Sauny fińskie i ich producenci

 

 Od jakiegoś czasu chętnie korzystam z saun fińskich. W mojej naturze leży ciekawość do otaczających mnie rzeczy, więc nie przystałam jedynie na chodzeniu do saun, ale również chętnie rozmawiam o nich z ich właścicielami lub czytam na ich temat różne artykuły w internacie. Podsumowując całą zdobytą przeze mnie wiedzę doszłam do przerażającego wniosku, iż ludzie nie chcą kupować od rodzimych producentów.

Producenci fińskich saun

sauny fińskie producentJest to dla mnie o tyle bulwersujące, że nie tyczy się to jedynie lokalnych firm, co mógłbym zrozumieć ze względu na strach przed tym, że są oni nastawieni na szybki zysk i sprzedają tanie, niezdatne do użycia produkty. Jednakże Polacy nie chcą kupować również od znanych i dużych firm ze swojego kraju. Kreuje to pewną niezrozumiałą przeze mnie rozbieżność. Właściciele saun fińskich są nastawieni na zysk w swoim kraju, chcą stworzyć w Polsce własne miejsce, które zapewni im dochody na zadowalającym poziomie i jednocześnie nie chcą na to pozwolić innym. Myślę, że za frazą „sauny fińskie producent” wpisywaną w wyszukiwarce powinny stać wyłącznie polskie marki. Z kolei, właściciele saun na pytania o bodźce, które nimi kierowały przy wyborze producenta zazwyczaj nie są w stanie mi jasno odpowiedzieć. Część z nich stara się przekonać mnie, że sprowadzanie saun z zagranicy jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne, a ich produkty są dużo lepszej jakości. Jednakże ja jestem świadoma, iż nie ma to wiele wspólnego z prawdą ze względu na to, że polskie firmy współpracują ze sobą na wielu podłożach, a to powoduje, że dzięki chęci wzajemnej pomocy ogólny koszt saun wychodzi tańszy niż proponowane ceny za granicą. Nie analizuję już nawet cen kosztów dostawy, bo to daje już jasną informację o tym, co jest bardziej korzystne. Ponadto wiele lokalnych producentów chcąc się wyróżnić w jakiś sposób na tle innych firm używa najsolidniejszych produktów na rynku i przykłada dużą wagę do estetyki produktu.

Przy każdej możliwej okazji staram się uświadamiać ludzi o tym, że inwestycja w polski rynek jest ważna i z czasem przynosi profity każdemu obywatelowi. Polska gospodarka powinna stale się rozwijać, ale zauważyłam, że Polacy nie potrafią jej w tym rozwoju pomóc.