Scrapbooking – jak zacząć?

Scrapbooking stał się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych hobby, szczególnie wśród kobiet. Sprawia to zapewne brak konieczności jakiegokolwiek przygotowania, a także niskie koszty rozpoczęcia działań w tej technice. Dla wielu osób to najlepszy sposób spędzania czasu wolnego.

Wybór inspiracji i ozdób do scrapbookingu

ozdoby do scrapbookinguPrzed rozpoczęciem pierwszego projektu tą metodą najlepiej pójść do sklepu plastycznego i zobaczyć jak wyglądają materiały i ozdoby do scrapbookingu w rzeczywistości. Należy przyjrzeć się fakturze, wielkości i proporcjom poszczególnych elementów. Można zakupić wszystko w sklepie stacjonarnym, jednak najlepiej poszukać tego typu produktów w internecie – istnieje wiele specjalistycznych sklepów internetowych posiadających ogromną ofertę artykułów do scrapbookingu. Czekając na przesyłkę dobrze jest poczytać wpisy blogowe osób, które tworzą w tej technice, a także obejrzeć kilka filmików instruktażowych. Liczy się przede wszystkim dobry, oryginalny pomysł. Na początku prawdopodobnie będziesz ozdabiać album lub robić kartkę dla siebie, warto więc wymyślić sobie temat przewodni projektu. Tematyka może być związana z czymś, co lubisz – w ten sposób osłodzisz sobie trudy początkującego. Bardzo ciekawa będzie kartka z wizerunkiem kotów albo o tematyce rowerowej. Można sobie również narzucić tylko styl – kwiaty, retro czy jakiś inny. Ważne, żeby dobrze się czuć z tym, jaki cel sobie obierzesz. Przystępując do pracy zbierz wszystkie materiały, narzędzia i rzeczy do awaryjnego usuwania rozlanego kleju, farby czy wody – chusteczki i patyczki do uszu. Pamiętaj, że dobry efekt uzyskasz tylko wtedy, kiedy praca będzie wykonana starannie, bez zacieków i plam. Wykonując kartkę czy ozdabiając notes zawsze miej w głowie swój pierwotny pomysł – później możesz go zmodyfikować, ale warto pamiętać, co było celem stworzenia danej pracy.

Scrapbooking to bardzo ciekawy i twórczy sposób spędzania czasu. Jeśli poszukujesz kreatywnego hobby, w którym będziesz się spełniać, warto spróbować tej techniki. Może przynieść naprawdę wiele przyjemnych chwil, a dodatkowo własnoręcznie wykonaną kartką możesz obdarować bliskich – taki unikatowy prezent z pewnością im się spodoba