Seminarium na temat zakładania spółek

Nazywam się Asia. Mieszkam i pracuje w Krakowie od kilkunastu lat. Wcześniej z mężem mieszkaliśmy w Warszawie, ale przenieśliśmy się do Krakowa ze względu na pracę męża.

Zakładanie spółek wśród najciekawszych tematów

zakładanie spółekW dniu dzisiejszym odbyło się u nas seminarium na temat prowadzenia działalności i był wstęp wolny. Razem z moją przyjaciółką Agnieszką wybrałyśmy się na to spotkanie. Owe spotkanie prowadziło dwóch prawników. Chwilę się niestety spóźniłyśmy i jak weszłyśmy do sali to akurat wyjaśniali na czym polega zakładanie fundacji krok po krok oraz kto może utworzyć taką fundację, a także jaka jest rola fundatora. Kolejnym tematem jaki poruszyli była obsługa prawna firm, która jest bardzo ważna, ponieważ klient uzyskuje pomoc od prowadzenia spraw pracowniczych po samą windykację należności. Wśród firm porady prawne są bardzo cenione nawet jeżeli chodzi o zakładanie spółek Kraków, których jest wiele rodzajów i przy każdej wymagane są różne kroki do podjęcia. Tematy na seminarium bardzo nas zainteresowały, zwłaszcza jak poruszane było prawo pracy czy prawo cywilne. Oczywiście obaj prawnicy rozdali wszystkim uczestnikom swoje wizytówki i zachęcali do współpracy przedsiębiorców, których na spotkaniu była jednak przeważająca ilość. Na ostatnim etapie słuchacze mogli zadawać pytania i jeden facet zapytał ile u nich kosztuje obsługa prawna firm, ale oczywiście nie uzyskał jednoznacznej odpowiedzi i został zachęcony do indywidualnego spotkania po wykładach. Inny słuchacz zapytał o prawo pracy, w którym głównie interesowały go prawa i obowiązki każdej ze stron stosunków pracy.

Spotkanie było bardzo ciekawe i jestem przekonana, że wielu przedsiębiorców zdecyduje się na porady prawne od tych prawników, ponieważ są na prawdę świetni i pochodzą z Krakowa, więc są dostępni na miejscu.