Skład biostymulatorów roślin

 

W rolnictwie bardzo duże znaczenie ma jakość i rozmiar roślin, dlatego niektórzy rolnicy idą na skróty i stosują niekoniecznie sprawdzone środki chemiczne do uprawy. Znacznie lepsze są naturalne środki, które może są nieco droższe, ale są bezpieczne.

Do czego stosować biostymulator wzrostu roślin?

biostymulatory wzrostu roślinKażda roślina potrzebuje do życia wodę, żyzną glebę i światło słoneczne. Jednak bywa też, że to nie wystarcza i trzeba sięgnąć po specjalne specyfiki, które dodatkowo roślinę wzmocnią. Przeważnie są to biostymulatory wzrostu roślin, które działają na wielu poziomach. Przede wszystkim sterują i przyśpieszają procesy życiowe, zwiększają odporność roślin oraz stymulują rozwój korzeni i liści, przez co roślina lepiej wchłania cenne składniki z gleby. Jeżeli chodzi o skład biostymulatorów, to jest on całkowicie naturalny i zawiera długa listę aminokwasów, witamin i minerałów, które stanowią dla rośliny prawdziwą bombę witaminową. Działa ona tak samo jak na człowieka, czyli błyskawicznie wzmacnia. Ponadto w stymulatorach wzrostu są też fitohormony, które są naturalnymi hormonami wzrostu. Często zawierają także organizmy antagonistyczne takie jak bakterie czy grzyby, które w naturalny sposób zmniejszają ilość występujących w otoczeniu rośliny groźnych patogenów. Ogólnie dostępne biostymulatory dzielą się na te stosowane w sadownictwie i ogrodnictwie i mają nieco inne działanie. Przede wszystkim możemy je kupić w sklepach ogrodniczych albo w internecie, gdyż są ogólnie dostępne.

Jeżeli chcemy, aby nasze domowe roślinki wyglądały imponująco i miały obfite plony to warto zainwestować w biostymulator wzrostu, który w krótkim czasie poprawi kondycję rośliny. Mocna i zdrowa roślina oznacza dorodne plony, bez względu czy rośnie w doniczce na oknie czy w ogrodzie.