Śpiworki dla dzieci

Dzieci do około trzeciego roku życia potrzebują korzystać z wózka, bo on bardzo się przydaje na dalekich spacerach. Możemy go wykorzystywać o każdej porze roku, ale szczególnie w zimie należy zadbać o komfort dziecka, aby nie zmarzło.

Kiedy stosować w wózkach śpiworki?

śpiworek do wózka dla dzieckaWychodząc na spacer z dzieckiem, kiedy na dworze jest temperatura bliska zeru lub nawet poniżej, trzeba pamiętać o odpowiednim ubraniu go. Ponieważ maluch jadący w wózku nie porusza się, więc szybciej niż dorosłym, zrobi się mu zimno. Żeby zapewnić maluchowi odpowiedni komfort, trzeba się zaopatrzyć w śpiworek do wózka dla dziecka. Są one dostosowane dla noworodków i niemowlaków, której jeszcze nie siedzą, czyli jeżdżą w gondoli oraz dla starszych dzieci wożonych w spacerówkach. Do wózków głębokich, śpiworek przypomina wyglądem klasyczny śpiwór jaki zabiera się ze sobą pod namiot, ponieważ dziecko nie będzie zmieniało pozycji z leżącej. W przypadku starszych maluchów, które już chodzą, śpiwór służy głównie ogrzewaniu dziecka od pasa w dół, gdyż na górze ma założoną grubą kurtkę. Śpiworki dla dzieci są ocieplane od wewnętrznej strony i mają praktyczne zamki błyskawiczne po obu stronach, dzięki czemu łatwo i szybko można w nim dziecko zapiąć lub rozpiąć. Tego typu zabezpieczenie przed zimnem jest konieczne, jeżeli wybieramy się z dzieckiem na spacer, kiedy jest zimno, bo skutecznie on utrzyma ciepło. W środku maluchy mają wystarczająco dużo miejsca, aby mogły ruszać nóżkami, więc jest to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Śpiworki dla dzieci, które stosuje się w wózkach, mają różne rozmiary w zależności od wieku i wzrostu dziecka. Choć nie jest to obowiązkowe wyposażenie wózka, to warto go mieć, gdyż przykrywanie dziecka grubym kocem nie da takiego samego efektu.