Spływy kajakarskie nad morzem

 

Wakacje, urlopy i wszelkiego rodzaju rekreacyjne wyjazdy mają zapewnić nam odpoczynek, relaks, dobrą zabawę, odskocznie od natłoku obowiązków i problemów życia codziennego.  Jeżeli chcemy mieć niezapomniane wspomnienia z naszych wyjazdów, muszą być one wyjątkowe i nie można pozwolić sobie na nudę.

Spływy kajakowe po Słupi

spływ słupiąIstnieje wiele pomysłów na udane wyjazdy czy udane wakacje. Jednak bywają tez takie które dostarczą nam niesamowitych wrażeń. Niezapomnianą atrakcją będą za pewne spływy kajakowe zwłaszcza jeżeli wybierzemy odpowiednie miejsce. Spływy kajakowe pozwalają nam na sprawdzenie swoich umiejętności kajakarskich chociaż bywają i takie miejsca, gdzie początkujący amator poradzi sobie bez problemów. Do znanych miejsc na spływy kajakarskie zaliczamy chociażby rzeką Słupią. Spływ Słupią obejmujący cała trasę, zaczyna się w miejscowości Gowidlino a kończy w Ustce nad morzem. Dystans szlaku wynosi ok. 135 km a długość rzeki wynosi 141 km. To miejsce zapewnia wiele wrażeń. Słupia położona jest  na pojezierzach Wschodniopomorskim i Zachodniopomorskim. Na szlaku tym są łatwe przeszkody do pokonania, jednak szlak sam w sobie jest nieco uciążliwy dlatego warto by w grupie kajakarskiej znalazła się przynajmniej jedna osoba, która w tej dziedzinie ma większe doświadczenie. Szlak otoczony jest przez piękną scenerię. Zbliża człowieka do przyrody. Warto przepłynąć cały szlak, dlatego fajnym pomysłem jest zorganizowanie sobie tygodniowej wyprawy.

Szlak słupi należy do mniej uczęszczanych szlaków, z powodu mniejszej ilości barów i sklepów, jednak warto przygotować się odpowiednio i ruszyć na spływ tym szlakiem by w spokoju podziwiać przepiękną scenerię. Na wyprawę warto zabrać przynajmniej jedną osobę, która ma doświadczenie w kajakarstwie.