Sprawdzony ozonator przemysłowy

Groźne bakterie i wirusy czają się wszędzie, a z uwagi na ich mikroskopijne rozmiary, są tym niebezpieczniejsze, że ich nie widzimy. Tak naprawdę nie można ich w stu procentach uniknąć, gdyż możemy je spotkać w każdym miejscu.

Do czego służą przemysłowe generatory ozonu?

solidny ozonator przemysłowyPrzeważnie każdy z nas czyści i odkaża swoje mieszkania, gdyż to gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa, choć często jest on mylne. Bakterie i i wirusy znajdują się przede wszystkim w powietrzu i stąd nie da się ich usunąć popularnymi środkami antybakteryjnymi, nawet w spray’u. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest solidny ozonator przemysłowy lub standardowy, w zależności od zastosowania. Jeżeli chcemy zdezynfekować niewielkie, trzydziestu kilku metrowe mieszkanie, to z powodzeniem wystarczy generator ozonu o średniej mocy, za około kilkaset złotych. Do zadań specjalnych, czyli dla firm z branży dezynfekującej, konieczne są ozonatory przemysłowe, które są znacznie bardziej wydajne i mocniejsze, przez co bez kłopotu można ich używać do nawet stumetrowych powierzchni. Generowany przez nie ozon, wykazuje silne działanie toksyczne i aseptyczne, przez co nie może on być stosowany w pomieszczeniach, w których znajdują się ludzie czy zwierzęta. Muszą być one zamknięte i odizolowane na czas dezynfekcji. Po skończonym zabiegu, należy odczekać kilkanaście minut i dopiero można wejść do pomieszczenia, gdyż wtedy jest to bezpieczne. Przemysłowe generatory z uwagi na swoje parametry techniczne są znacznie droższe od pozostałych modeli.

Zarówno jedne jak i drugie modele, kupimy w większości sklepów ze sprzętem dla gospodarstwa domowego, choć przemysłowych najlepiej szukać w internecie, gdyż mają tak atrakcyjną cenę. Powszechnie są przeznaczone dla firm dezynfekujących, ale można z nich korzystać także we własnym zakresie.