Starówka w Toruniu i klasowa wycieczka

W mojej szkole od pewnego czasu panuje wielkie poruszenie. Nasza nauczycielka powiedziała nam, że w tym roku udamy się na klasową wycieczkę do jednego z piękniejszych miast naszego kraju.

Starówka w Toruniu urzeka każdego

starówka w ToruniuToruń, bo o nim mowa zawsze miałam jako punkt, który musiałam odwiedzić prędzej czy później. Cieszyłam się tym bardziej, że tamtejszy uniwersytet zaproponował nam sprawdzenie tego miasta – lokali gastronomicznych, a także innych ciekawych miejsc, dzięki którym życie studencie nabiera smaku oraz tempa. Bo jak wszyscy wiemy nie żyje się tylko nauką. Modna starówka w Toruniu zachwyciła nas jako pierwsza. Tyle budynków, które przetrwały różne ciężkie czasy wybudowanych w stylu gotyckim przetrwało. Wysokie wieże i piękne z nich widoki zapierały dech. Starówka z góry wyglądała na jeszcze większą i piękniejszą. Podziwialiśmy setki ludzi, którzy tak jak my przyjechali obejrzeć gród Kopernika i cieszyć się architektonicznymi cudami. Przewodnik, który nas oprowadzał zapewniał nas, że ciekawe miejsca w Toruniu nigdy się nie kończą i miał rację. Mimo tego, że chodziliśmy już cały dzień wciąż coś nas zaskakiwało. Starówka okazywała się miejscem pełnym niespodzianek. Gdy tylko wieczorem udaliśmy się ponownie na miasto, nasze zwiedzanie polegało już na czymś innym. Studenci odpowiedzialni za oprowadzenie nas po Toruniu i pokazania go ze studenckiej strony stanęli na wysokości zadania. Pokazali nam oni kluby nocne w Toruniu, gdzie wszyscy spotykają się po zajęciach by porozmawiać na różne tematy. Zabrali nas także do studenckiego kina a także teatru i pokazali na ile zniżek możemy liczyć u lokalnych przedsiębiorców.

Okazało się, że Toruń o każdej porze dnia i nocy tętni życiem. Stwierdziłam, że muszę zrobić wszystko aby dostać się na studia do tego właśnie miasta.