Staż w salonie optycznym i nauka podstawowego badania wzroku

Mi to się marzy własna praktyka lekarska. Mama bardzo mnie zawsze wspierała i kierowała do szkół, które były na wysokim poziomie. Uczęszczałem do jednego z najlepszych liceum w Bydgoszczy. Od dzieciaka chciałem pracować jako optyk a na studiach ostatecznie zdecydowałem, że w przyszłości będę prowadził prywatną praktykę jako okulista dziecięcy.

Pierwsze komputerowe badanie wzroku

badanie wzrokuPrzez wszystkie lata studiów radziłem sobie doskonale i byłem jednym z najlepiej rokujących studentów. Na ostatnim roku miałem odbyć staż. Do wyboru miałem salon optyczny w centrum Bydgoszczy, ale do wyboru również była poradnia okulistyczna i w zasadzie nie do końca wiedziałem na co się zdecydować. Ostatecznie wybrałem salon kosmetyczny, ponieważ miałem tam bliżej i tego typu znajomości przydadzą mi się w przyszłości. Staż miał trwać pół roku. W tym czasie miałem nauczyć się jak wykonać komputerowe badanie wzroku w Bydgoszczy oraz dopasować odpowiednie szkła korekcyjne. Uczyłem się sporo na temat chorób oczu i ta gałąź medycyny nie stanowiła dla mnie żadnego problemu. Salon optyczny, w którym odbywałem staż należał do człowieka, który pracował jako optyk i miał dość dobrą opinię wśród wszystkich lekarzy. Do salonu przychodziło mnóstwo ludzi i pojawiali się również rodzicie z dziećmi. Tego typu klienci interesowali mnie najbardziej, ponieważ chcę pracować jako okulista dziecięcy i chętnie wykonywałem maluchom badanie wzroku na miejscu.

 

Potrafiłem również dopasować odpowiednie oprawki oraz przede wszystkim właściwe szkła korekcyjne. Razem ze mną na stażu był Karol, który chce otworzyć własny salon optyczny i dość się zaprzyjaźniliśmy. On także wykonywał badanie wzroku, ale głównie skupiał się na doborze właściwych oprawek. Po stażu czułem, że jestem w pełni gotowy na prowadzenie własnej praktyki lekarskiej.