Szafa wnękowa z nowoczesnymi drzwiami

 

Całkiem niedawno postanowiłam wybudować sobie szafę wnękową z racji tego, że moje ubrania nie mieściły się już w tradycyjnej szafie. Zamiast jednak zamontować w niej drzwi, zamontowałam zasłonę koralikową, ale bardzo szybko z niej rezygnowałam.

Szafa wnękowa ze składanymi drzwiami

drzwi składane do szafy wnękowejPo tym, jak mój chłopak wprowadził się do mojego domu szybko zaczęliśmy mieć problemy związane ze zbyt małą szafą. Co prawda moja stara szafa była dosyć pokaźnych rozmiarów, jednak zmieszczenie w niej ubrań dwojga osób, które bardzo lubią robić nowe zakupy graniczyło dosłownie z cudem. Dlatego postanowiliśmy zrobić mały remont i pomniejszyć łazienkę, która była obok naszej sypialni i z jej części zrobić porządną szafę wnękową o naprawdę dużej pojemności. Początkowo zamontowaliśmy zasłonę koralikową, która wydała mi się bardzo urocza, jednak ciągły dźwięk koralików obijających się o siebie szybko zaczął nas denerwować. Poza tym koraliki nie chroniły szafy przed naszym ciekawskim kotem,  wręcz przeciwnie, bo namawiały go do zabawy. Kupiliśmy zatem drzwi składane do szafy wnękowej, które szybko okazały się doskonałym pomysłem. Przede wszystkim znacznie lepiej prezentowały się wizualnie, aniżeli koraliki. Ponadto były bardzo ciche i oczywiście chroniły nasze ubrania nie tylko przed kocią sierścią, ale i kurzem. Nie zajmowały również sporo miejsca po ich otwarciu, co w połączeniu z naszą niewielką sypialnią stanowiło naprawdę spory plus.

Obecnie nie wyobrażam sobie szafy wnękowej bez montowania w niej drzwi łamanych będących niesamowicie praktycznym rozwiązaniem nie tylko w przypadku posiadania zwierząt w domu, ale także wówczas, kiedy mamy do czynienia z niewielką powierzchnią pokoju w którym jest nasza szafa. Dzięki swojemu oryginalnemu designowi, drzwi wnękowe wniosły także powiew nowoczesności do naszej sypialni.