Szlifierka i odnawianie mebli

Bardzo lubię wszelkie zajęcia związane z przemeblowaniem, aranżowaniem przestrzeni, czy robieniem dekoracji do wnętrz. Do tej pory ograniczałam się głównie do małych rzeczy. Ozdabiałam szkatułki metodą decoupage, robiłam świeczniki ze słoiczków, czy szydełkowane serwety na stół.

Szlifierka hitachi do starej szafy

szlifierka hitachi g13sb3Teraz zapragnęłam czegoś więcej. Chciałam odnowić swoją starą szafę oraz stolik kawowy. Oba meble były już dosyć zniszczone. Stolik kawowy był często drapany przez mojego psa, więc lakier był mocno zdrapany. Natomiast szafa miała już swoje lata, lakier się łuszczył, kolor wyblakł, trzeba było coś z tym zrobić, żeby szafa znowu dobrze się prezentowała. Najpierw musiałam pozbyć się starej warstwy lakieru i farby. Do tego niezbędna była szlifierka hitachi g13sb3. To doskonałej jakości sprzęt wiodącej firmy. Szlifowanie szafy papierem ściernym mijałoby się z celem. Miałabym tylko pełno kurzu w pomieszczeniu, do tego byłabym zmęczona i zajęłoby mi to bardzo dużo czasu. Z pomocą szlifierki marki hitachi całość prac przeszła szybko i sprawnie. Szlifierka bardzo szybko się obraca i dokładnie wszystko ściera. Do tego posiada woreczek, do którego zbierają się wióry. Nie jest on idealny, ale na pewno pozwolił mi zaoszczędzić dużo czasu na sprzątaniu. Szlifierka bardzo dobrze dała sobie radę zarówno z gładkimi powierzchniami szafy, jak i z nogami od stoliczka, które mają kształt walca. Tu musiałam się bardziej napracować, ale także lakier i fabra zeszła odsłaniając nienaruszone drewno.

Po tym jak skończyłam pracę ze szlifierką mogłam zabrać się za malowanie drewna, a następnie jego lakierowanie w celu zabezpieczenia. Dzięki temu meble zyskały nowy blask i teraz znowu wyglądają dobrze w moim mieszkaniu. Teraz zabiorę się za renowację stolików nocnych w sypialni.