Szukanie taniego mieszkania do wynajęcia

 

Planowałam rozpocząć studia w Poznaniu. Moich rodziców nie było stać na to, aby mi za wszystko płacić, dlatego wpadłam na pomysł, że wyjadę do Poznania, znajdę pracę, wynajmę mieszkanie i odłożę pieniądze na studia. Uważałam, że to było rozsądne.

Wynajęcie mieszkania w pobliżu uczelni

wynajem mieszkań poznańPracę załatwiłam mi koleżanka, za co byłam jej niezmiernie wdzięczna. Przez pół roku dojeżdżałam do Poznania, ale odłożyłam już pieniądze na kaucję i mogłam rozejrzeć się za mieszkaniem do wynajęcia. Wiedziałam, że coś znajdę bo w tym mieście dość powszechny był wynajem mieszkań Poznań ponadto był miastem, gdzie mieszkało wielu studentów, co dawało mi pewność, że znajdę jakieś tanie mieszkanie, bo tylko takiego szukałam. Chciałam mieszkać sama, bo tylko taka opcja mi odpowiadała. Rozglądałam się za ofertami w pobliżu uczelni, ponieważ chciałam mieć blisko na zajęcia. Zresztą w tej okolicy mieszkania na wynajem były tańsze niż w ścisłym centrum. Natrafiłam na ciekawe ogłoszenie. Była to kawalerka do wynajęcia. Był dostępny jeden pokój, łazienka i kuchnia. Niczego więcej mi nie było trzeba, dlatego umówiłam się na spotkanie, aby obejrzeć to mieszkanie. Wszystko mi odpowiadało, w szczególności cena najmu, która była adekwatna do moich możliwości finansowych. Wiedziałam, że opłacę wszystkie rachunki i swobodnie odłożę pieniądze na studia. Zdecydowałam się od razu wynająć to mieszkanie i podpisałam umowę na rok. Byłam szczęśliwa, że w końcu zamieszkam w Poznaniu.

Mój komfort życia znacząco się podwyższył od kiedy wynajmowałam mieszkanie. Do pracy nie musiałam już dojeżdżać pociągiem i nie wstawałam o piątej rano. Od października zamierzałam wybrać się na studia. Miałam jeszcze sporo czasu na złożenie dokumentów. Wszystko mi się układało świetnie.