Test i brama przemysłowa

Samodzielne konstruowanie budynków gospodarczych to nie lada wyzwanie dla doświadczonego budowniczego, tym bardziej dla świeżo upieczonego absolwenta technikum, takiego jak ja. To bardzo ważne aby nie bać się wyzwań i korzystać ze swoich umiejętności w celu ich doskonalenia, nie wolno spoczywać na laurach.

Brama przemysłowa potwierdzeniem umiejętności

brama przemysłowaMłody człowiek po skończeniu technikum ma dwa wyjścia, kontynuacja edukacji, lub rozpoczęcie pracy. Moim planem było znalezienie pracy i rozpoczęcie życia zawodowego. Obawiałem się jednak, że nie podołam wyzwaniu, a moja teoretyczna wiedza z technikum nie wystarczy aby móc prowadzić praktykę. Mój ojciec upierał się, iż jestem już gotowy, a poziom moich umiejętności praktycznych wystarczy w zupełności, aby udowodnić swoje słowa postanowił przeprowadzić na mnie test. Moim zadaniem było samodzielne zaprojektowanie i zbudowanie przydomowego garażu, wkład ojca miał ograniczać się do najprostszej pomocy fizycznej, ściśle pod moją kontrolą. Wszystkie decyzje oraz istotne prace miałem wykonywać samodzielnie, co jednocześnie mnie ekscytowało i napełniało obawami. Stary garaż został niedawno rozebrany, gdyż wysłużył już swoje lata. Od razu wiedziałem, że najważniejsza będzie brama przemysłowa, kluczowy element każdego nowoczesnego garażu, nie chciałem bowiem starych rozwiązań i stosowania skrzydłowych drzwi. Zastosowanie bramy segmentowej, nie tylko zaoszczędzi miejsce, ale także czas, dzięki zastosowaniu elektronicznego pilota, otwierać ją będzie można bez wychodzenia z auta. Łatwość montażu to także wielka zaleta tego typu drzwi garażowych. 

Po podjęciu decyzji o zastosowaniu bramy przemysłowej, reszta pracy okazała się dziecinnie prosta. Słowa mojego ojca okazały się prawdą, a poziom moich umiejętności, sprawdzony w samodzielnym działaniu okazał się zaskakująco zadowalający, co skłoniło mnie do rozpoczęcia pracy zawodowej.