Treningi funkcjonalne dbające o prawidłowy wzorzec ruchu

Trenerzy personalni zajmują się obserwacją i poprawianiem błędów ćwiczących. Warto mieć takiego trenera, który zwróci uwagę na to, co robi się źle. Szczególnie na początku przygody z siłownią czy innymi sportami polecane jest korzystanie z usług trenerów personalnych, którzy specjalizują się w danej dziedzinie.

Trenerzy personalni uczący właściwych wzorców ruchowych

treningi personalne krakówOczywiście jest wiele różnych rodzajów treningów personalnych. Wśród nich znajduje się m.in. trening funkcjonalny. W takim treningu szczególną uwagę zwraca się na wzorzec ruchowy. Tylko prawidłowo wykonywane ćwiczenia przynoszą korzyści. Odpowiedni wzorzec ruchowy zapewnia bezpieczeństwo treningu. Dzięki wzorcom ruchowym można zrealizować 100% celów. Korzystający z treningu funkcjonalnego dowiedzą się, jak w sposób ekonomiczny wykonywać ćwiczenie. W każdym ćwiczeniu bardzo ważne są odpowiednie ruchy. Niewłaściwy ruch w trakcie ćwiczenia może prowadzić do kontuzji. Dlatego treningi personalne kraków często odbywają się w postaci treningów funkcjonalnych. Trener doskonale wie, jaki jest wzorzec ruchowy dla danego ćwiczenia. Jeśli ćwiczący będzie wykonywać ćwiczenie źle, trener natychmiast skoryguje ruch. Powtarzanie prawidłowych wzorców ruchowych sprawia, że ćwiczenia są bardziej efektywne. Należy zadbać o swój ruch jak najszybciej. Dzięki temu organizm w podeszłym wieku nie zawiedzie. Dzięki regularnej aktywności fizycznej można poprawić pracę narządów wewnętrznych.

Poza tym trening fizyczny sprawia, że wydzielają się endorfiny czyli hormony szczęścia. Dzięki temu samopoczucie wzrasta po prawidłowo wykonanym treningu funkcjonalnym. Treningi funkcjonalne wykonywane są z obciążeniem, które znajduje się na siłowni. Trener dobiera odpowiednie obciążenie dla danej osoby. Następnie ćwiczący powtarza prawidłowe ruchy ćwiczeń.