W Kudowie Zdroju znajdziemy wiele atrakcji

Kudowa Zdrój to nie tylko przepiękne Góry Stołowe. Miejscowość odwiedza co roku mnóstwo turystów, którzy przemierzają Park Zdrowy ramię w ramię z obecnymi tu sanatoryjnymi kuracjuszami. Jest to popularne miejsce również wśród rodzin z dziećmi.

Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdroju

kudowa zdrój atrakcjeO nocleg tu nie trudno. Pensjonaty i hotele oferują wiele przytulnych pokoi. Wiele osób przyjeżdża tu, by wędrować po Górach Stołowych. Kudowa Zdrój atrakcje turystyczne zapewnia też na miejscu. Park Zdrojowy jest pięknym miejscem na spacery. Jego stylistyka przywodzi na myśl XIX wiek. Znajdziemy tu też Pijalnię Wód Mineralnych, z których słynie miejscowość. Polecane są na wiele schorzeń, niektóre z nich to kamica nerkowa, nadczynność tarczycy i anemia. Ze źródeł możemy skorzystać za niewielką opłatą. Koniecznie musimy się wybrać do Kaplicy Czaszek, powstałej ze szczątków ofiar zarazy i poległym w wojnie trzydziestoletniej. W pobliżu znajdziemy „Wodny Świat” – aquapark, w którym będziemy mogli się zrelaksować. Warto wybrać się na Szlak Ginących Zawodów, gdzie zapoznamy się z tradycyjnym piekarnictwem, kowalstwem i tkactwem. Rodzinom z dziećmi polecam udać się do Muzeum Zabawek. Wizyta w tym miejscu sprawi wielką radość każdemu maluchowi. Dzieciom spodoba się też wizyta w Muzeum Żaby. O jedyne w Polsce muzeum poświęcone temu sympatycznemu płazowi. Można tu zakupić wiele zabawnych gadżetów.

Kudowa Zdrój to idealne miejsce jeśli planujemy wycieczki w Góry Stołowe. Do najpopularniejszych atrakcji takich jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki dojedziemy z Kudowy Zdroju malowniczą Drogą Stu Zakrętów. Po drodze możemy zatrzymać się na leśnym parkingu i udać na pieszą wędrówkę do Skalnych Grzybów czy Fortu Karola, wybudowanego pod koniec XVIII wieku z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma II.