Ważne badania flory bakteryjnej jelita

Jestem studentką czwartego roku na kierunku lekarskim. Od dziecka chciałam zostać lekarzem. Z początku myślałam, że zostanę weterynarzem, tak jak tata. Ale życie zweryfikowało moje plany i poszłam na medycynę ludzką. Z biegiem czasu jestem bardzo zadowolona z wyboru. Zwierzęta kochać będę, ale całkowite spełnienie zawodowe da mi ratowanie życia ludziom. Ostatnio będąc na praktykach w przychodni zaobserwowałam szerzący się wśród populacji problem.

Profilaktyczne badanie flory bakteryjnej jelita

badanie flory bakteryjnej jelitProblem, który coraz częściej spotykany jest u pacjentów, to cierpienie z powodów przewlekłych bóli brzucha. Nie ma dnia, by do gabinetu nie przychodziły osoby z biegunkami czy mdłościami, które trwają tygodniami. Niestety, wiek nie gra roli, bo spotykamy się zarówno z osobami starszymi, jak i dwudziestoparolatkami, którzy nie mogą prawidłowo funkcjonować ze względu na ciągłe zaparcia czy biegunki. Dlatego przez te kilka miesięcy, które spędziłam w przychodni, utwierdziłam się, jak ważna jest profilaktyka. Mało kto bada profilaktycznie sobie jelita. Wystarczy zrobić badanie flory bakteryjnej jelit, a już jesteśmy w stanie zdiagnozować lub wyeliminować poważne choroby. Niestety wśród populacji znane są najczęściej tylko badania podstawowe, jak morfologia czy mocz. Nikt nie wgłębia się temat szerzej.

Wystarczy wejść na stronę laboratorium i chwilę czasu poczytać, a możemy sami znaleźć pakiet, który mógłby nam odkryć, czy uporczywe bóle, które towarzyszą nam od miesiąca, to zła dieta, czy może w naszym ciele dzieje się coś bardziej niepokojącego. Przykre jest, że świadomość ludzka jest jeszcze na bardzo niskim poziomie. Ale dla mnie, jako przyszłego lekarza, jest to priorytet, żeby pomagać ludziom w ratowaniu życia jak i ich edukacji.