Wielofunkcyjne materiały budowlane

Rozpoczynając remont niezbędne jest zakupienie materiałów budowlanych, które będą wykorzystywane do ocieplenia oraz izolacji. Szczelne sufity, ściany oraz rury są jedną z najistotniejszych spraw dotyczących domu. Odpowiadają za wymianę ciepła i zachowanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Należą do nich przede wszystkim różne styropiany, wełny mineralne oraz keramzyt.

Szerokie zastosowanie wytrzymałego keramzytu

keramzyt lublinKeramzyt ma szerokie zastosowanie w różnych dziecinach życia, między innymi w budownictwie. Jest lekkim kruszywem ceramicznym, które wypalane jest z gliny. Kruszywo ma kształt małych kulek, pustych w środku, ale bardzo twardych. Stosowany jest głównie do izolacji rur kanalizacyjnych, stropów, ścian, podłóg itp. Poza właściwościami termoizolacyjnymi keramzyt lublin wyróżnia się mrozoodpornością oraz niepalnością. Dodatkowym jego atutem jest to, że pochodzi z naturalnego surowca. Jego zaletą jest również nie poddawanie się działaniu pleśni oraz grzybów, stąd też bardzo dobrze sprawdzi się wewnątrz budynku oraz na dworze. Kruszywo stosowane jest nie tylko w budownictwie, ale także jako podłoże pod rośliny w ogrodzie lub w doniczkach. Może służyć również jako element dekoracyjny na przydomowych ścieżkach. Pakowany zazwyczaj w worki 55l oraz 2000l musi być odpowiednio przechowywany. Zbyt długie nasłonecznienie, powyżej 3 miesięcy spowoduje uszkodzenie opakowania.

Keramzyt jest obecnie najlżejszym izolacyjnym materiałem budowlanym. Jego waga nie ma jednak wpływu na bardzo wysoką termoizolacyjność oraz twardość, która porównywana jest do wytrzymałości wyrobów klinkierowych. Do ciekawostek należy również fakt, że kruszywo to ma zdolności radiestezyjne, czyli neutralizujące promieniowanie fal pochodzących z wód gruntowych.