Wirtualny spacer po domu nowym trendem

Każdy kto chce kupić dom przegląda masę ogłoszeń w internecie, aby znaleźć ten jedyny, wymarzony dom, w którym będzie mógł zamieszkać z rodziną. Oczywiście nie przegląda on wszystkich ogłoszeń dotyczących sprzedaży domów, tylko w ustawieniach zaznacza interesujące go lokalizacje, minimalną czy maksymalną powierzchnię domu oraz odpowiadający mu zakres cen.

Chcesz szybciej sprzedać dom? Stwórz wirtualny spacer

spacery wirtualne po domachJednak pamiętać trzeba, że ludzie w ogromnej mierze kierują się zdjęciami, które dołączamy do swoich ogłoszeń. Większość osób to wzrokowcy, których najlepiej można zachęcić do kupna domu właśnie od strony wizualnej. Im więcej lepszych i atrakcyjniejszych fotografii w naszym ogłoszeniu, tym lepiej potencjalny klient może sobie wyobrazić wygląd i układ pomieszczeń w domu. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się spacery wirtualne po domach, dzięki którym potencjalny nabywca, może sobie po nim wirtualnie pospacerować, dzięki czemu zanim obejrzy osobiście dom, będzie już z nim dokładnie zapoznany, a dzwonić będą do nas jedynie poważnie zdecydowani klienci. Zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu, który w innym przypadku zmarnowalibyśmy na oprowadzanie po domu mnóstwa mało zdecydowanych klientów, którzy chcieliby go po prostu obejrzeć i lepiej wyobrazić sobie jego układ. Dlatego coraz częściej fotografowie wnętrz oferują tworzenie wirtualnych spacerów, które zrobione są dzięki ogromnej ilości odpowiednich zdjęć z danego wnętrza, a następnie poddawane są odpowiedniej obróbce cyfrowej.

Jeśli więc chcemy sprzedać czy wynająć swój dom, warto umieścić w swoim ogłoszeniu możliwość wirtualnego spaceru, który odsieje nam niezdecydowane osoby, a dzwonić do nas będą tylko ci poważniej zainteresowani. Statystyki pokazują, że domy na sprzedaż czy wynajem, które mają w ogłoszeniu możliwość wirtualnego spaceru, są dużo szybciej rozchwytywane.