Wozy paszowe i szybkie karmienie

 

 Karmienie bydła nie jest łatwym zadaniem. Krowy dużo jedzą, więc trzeba przynosić im duże ilości jedzenia. Zajmuje to dużo czasu, który mógłby być poświęcony na robienie innych rzeczy. Jednak jak to zrobić? Jak można zautomatyzować proces karmienia bydła bez spędzenia godzin w oborze?

Wozy paszowe to nowoczesne rozwiązanie

dojarkiMożemy skorzystać na przykład z paszowozów. Wozy paszowe jak sama nazwa wskazuje są to wozy do przewożenia paszy. Taki wóz ma wielkość małego samochodu dostawczego, zatem spokojnie zmieści się w drzwiach obory, jest też zwrotny, więc w przypadku większego pomieszczenia można nim zawracać i robić drugą rundę karmienia. Wozy paszowe posiadają miejsce u góry do wsypywania paszy, bez względu na to czy będzie to siano, ziarno czy warzywa. Niżej znajduje się wylot, przez który wylatuje pasza. Można regulować ile jej wylatuje i kiedy zaczyna ona się wysypywać. Pasza wylatuje regularnie, więc wszędzie dostarczymy zwierzakom tyle samo pokarmu. Dobrze manewrując wozem paszowym można spokojnie ucelować tak, by pasza wlatywała prosto to koryta i zwierzęta mogły ją sięgnąć. Zamiast jeżdżenia z taczką i kilkukrotnego przenoszenia paszy z miejsca na miejsce możemy od razu wrzucać gotową paszę do wozu gdzie ta będzie czekać na użycie. Wozy paszowe nie zajmują dużo miejsca, więc spokojnie znajdzie się na nich miejsce w każdym gospodarstwie rolnym. Ich koszty z pewnością się zwrócą. Każde gospodarstwo mające zwierzęta powinny takie posiadać żeby podnieść swoją efektywność.

Na pewno szybkie karmienie bydła jest korzystne. Wtedy zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na zajmowanie się zwierzakami, ich dojenie, pielęgnację czy wyprowadzanie na pastwisko. Warto jest korzystać z nowoczesnych rozwiązań gwarantujących nam wiele korzyści.