Wskaźniki laserowe dla pracowników

Nie ma chyba takiej osoby która w młodości nie bawiłaby się laserem o niskiej mocy, lub też nie widziała takiego na oczy. Lasery te były bowiem w pewnym momencie bardzo popularne wśród młodzieży, aczkolwiek niewiele osób zdaje sobie sprawę iż są one używane również zawodowo, do bardzo wielu celów. Profesjonalne wskaźniki laserowe często bowiem stosowane są na placach budowy czy w zakładach produkcyjnych.

Profesjonalny wskaźnik laserowy o dużej mocy

lasery wskaźnikoweWskaźniki te mogą być używane do wyznaczania terenu na którym przeprowadzane będą prace, lub też do pomocy podczas opisywania zadań poszczególnym załogom pracowników. Przydają się również w sytuacji w której wymagane jest wskazanie konkretnego miejsca na terenie budowy, najczęściej znajdującego się na wysokich kondygnacjach. Są one więc doskonałym ułatwieniem komunikacji, znacznie poprawiającym przekazywanie informacji i nowych zadań pracownikom. W przeciwieństwie do odmian o niskiej mocy, profesjonalne lasery wskaźnikowe mają zasięg sięgający nawet do dwóch kilometrów, i mogą być używane o dowolnej porze dnia i w każdych warunkach atmosferycznych. W odróżnieniu od rekreacyjnych wariantów, mają one zazwyczaj zielony kolor światła, doskonale odróżniający się od otoczenia. Światło lasera jest również o wiele bardziej intensywne i widoczne z każdej odległości w jego zasięgu.

Pracują one na wewnętrznych akumulatorach, ładowanych za pomocą portu USB lub też dedykowanej stacji ładującej, a na pełnej baterii mogą działać nieprzerwanie nawet do trzech godzin, choć niemal nie zdarza się by wymagana była tak długa ciągła praca urządzenia. Wymagają one zachowania dużej ostrożności, gdyż nieumiejętne użycie lasera może spowodować uszkodzenie oczu, dlatego też każdy laser posiada instrukcję oraz oznakowania ostrzegawcze na obudowie.