Współczesna medycyna estetyczna

Dział medycyny estetycznej ma długą metrykę, ponieważ jej korzeni należy szukać w czasach starożytnych. Cel był taki sam, jak dziś – poprawa wyglądu. Na szczęście warunki w jakich obecnie wykonywane są zabiegi różnią się znacznie, i to na korzyść. 

Popularne zabiegi estetyczne w Bydgoszczy

medycyna estetyczna wykonywana w BydgoszczyNie tylko obecnie ludziom zależy na młodym wyglądzie zewnętrznym, ale dzięki większej wiedzy i rozwojowi technologii medycyna estetyczna wykonywana w Bydgoszczy jest gwarancją skuteczności. W głównym stopniu są to zabiegi profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie starzeniu się skóry, ale ten dział zajmuje się również jej rekonstrukcją. Do najpopularniejszych zabiegów należy mezoterapia, podczas której za pomocą nakłuwania igłami lub nieinwazyjnie wprowadzane są do skóry odpowiednio dobrane substancje lecznicze. Pomagają w walce z rozstępami, cellulitem czy łysieniem oraz wiotczeniem skóry z wiekiem. Często wykonywane są peelingi mechaniczne lub chemiczne, które poprawiają wygląd skóry całego ciała, wygładzają i poprawiają koloryt, pomagają pozbyć się martwego naskórka. Często wybierany już od wielu lat jest zabieg potocznie zwany botoksem. Zabieg jest niechirurgiczny, skuteczny i szybki. Za pomocą wstrzykniętych w wybrane partie twarzy – czoło, powieki lub szyja – substancji, błyskawicznie wygładza nielubiane zmarszczki mimiczne. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wypełnianie bruzd na twarzy kwasem hialuronowym lub zabieg wykonany laserem, który pomaga szybko zregenerować skórę, a także widocznie spłycić blizny czy zmarszczki.

Różnorodność zabiegów pozwala dopasować odpowiedni jego rodzaj do naszych potrzeb. Większość zabiegów jest nieinwazyjna i nie przynosi skutków ubocznych. Dzięki nim można cieszyć się odmłodzoną skórą.